Resident Evil Village, Capcom, Vývojáři museli snížit výšku Lady Dimitrescu

Vývojáři museli snížit výšku Lady Dimitrescu

Jako hratelná postava v režimu The Mercenaries pro Resident Evil Village bude o něco nižší

Zdroj: Capcom
11. 10. 2022
Název: Resident Evil Village Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: ,
Datum vydání:
7. 5. 2021
2023 (iOS)

Zdaleka ne vždy se v rámci zavedených sérií povede představit nějakou novou postavu, kterou si hráči okamžitě zamilují. Tím spíš, pokud jde o padoucha. Vývojářům survival hororu Resident Evil Village se to povedlo. Lady Dimitrescu hned padla fanouškům do oka a fascinovala je mimo jiné její výška. Prostorově náročná dáma podle autorů měří 9 stop a 6 palců, tedy skoro 290 centimetrů. Právě její výška se teď ale ukázala jako problém.

Alcina Dimitrescu bude jednou z nových hratelných postav, které do režimu The Mercenaries mimo jiné přinese chystané rozšíření Shadows of Rose. Kromě příběhové expanze s Rosemary Winters a third person kamery pro původní kampaň to v rámci The Mercenaries budou ještě další dvě ovladatelné postavy, které známe z originálu – Chris Redfield a Karl Heisenberg. Jenže DLC naplánované na 28. října se muselo vypořádat s neobvyklou výškou Lady Dimitrescu.

„Aby to bylo možné, snížili jsme její výšku na něco málo pod devět stop,” prohlásil Kinošita. To může znamenat něco okolo 274 centimetrů.

Magazín Polygon se zajímal, zda skutečně budou mít hráči z její perspektivy takový výhled. Game director Kento Kinošita připustil, že to přineslo komplikace. Výška Lady Dimitrescu znamenala podle něj pro vývojáře spoustu výzev, ale nakonec ji dokázali implementovat i s její obří postavou, která je vyšší než u ostatních. Nicméně její výšku přeci jen trochu upravili. Alcina Dimitrescu je o něco menší než v singlu. “V režimu The Mercenaries je nezbytné, aby hráči mohli snadno ovládat svou postavu. Aby to bylo možné, snížili jsme její výšku na něco málo pod devět stop,” prohlásil Kinošita. To může znamenat něco okolo 274 centimetrů.

Dodal přitom, že je to taktak, aby člověk nenarážel hlavou do stropu. Obecně pak prohlásil, že tým chtěl do módu The Mercenaries přidat postavy, které se těší oblibě mezi fanoušky. I když narazili na problémy, nakonec se tyto tři rozdílné osobnosti povedlo do hry nacpat. Při jejich implementaci, ale Capcom chtěl, aby se každá ovládala unikátní způsobem. Chris je tak například hybridní hrdina, který podle Kinošity kombinuje útoky na dálku střelnými zbraněmi a boj z blízka s pomocí pěstí. Heisenberg využívá svou magnetickou sílu na kratší vzdálenost a Lady Dimitrescu přirozeně využívá právě svou jedinečnou výšku a mocné útoky.

Jak to bude fungovat v praxi, už se budeme muset přesvědčit osobně, až bude nový obsah venku. Nepochybně ale jde o poměrně pestré a ambiciózní DLC.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru