Call of Duty: Warzone, Activision, Vývojáři Modern Warfare lákají na battle royale

Vývojáři Modern Warfare lákají na battle royale

Náznaky přichází prostřednictvím oficiálního videa. Režim má dle úniků nést jméno Warzone

12. 2. 2020
Název: Call of Duty: Warzone Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 3. 2020

Včerejší večer se pro hráče Call of Duty: Modern Warfare nesl ve znamení oslav zahájení druhé sezóny. O jejím obsahu ve smyslu nových map i případných herních režimů se spekulovalo několik týdnů a velká očekávání podpořili vývojáři z Infinity Ward i dřívějším potvrzením, že se do nabídky aktivních operátorů skutečně vrací Simon „Ghost“ Riley. Krátce po vydání očekávaného updatu se však namísto dojmů z hraní rozebírají dvě úplně jiné záležitosti – tou první je doslova nestoudná velikost aktualizace, druhou pak tvoří velmi okaté pomrknutí směrem k hráčům a v podstatě oficiální potvrzení, že do hry skutečně přibude mód battle royale.

Co se týče velikosti updatu, vývojáři se k ní už stačili vyjádřit na sociálních sítích a snažili se zklamaným hráčům vysvětlit, proč se do hry mohou dostat až po několika hodinách stahování. Jak už bylo uvedeno výše, na PC je potřeba stáhnout necelých 70 GB dat (na PS4 je to 51 GB, na Xboxu One 68 GB), což je značná část celé hry. Podle producenta Paula Hailea to není náhoda a skutečně se zdá, že hráči musí stáhnout větší část Modern Warfare znovu z důvodu optimalizace dat a zefektivnění jejich struktury. Do budoucna by to mělo přinést datově méně náročné updaty a DLC s tím, že na konzolích bude možné pro úsporu místa přesně zvolit, jaký přídavek má a naopak nemá být nainstalován. „Jsem si plně vědom celkové velikosti hry a tohle děláme proto, aby se ve výsledku zmenšila, díky,“ uzavřel Haile na svém Twitteru.

K čemu se naopak nevyjádřil, je úvodní cutscéna druhé sezóny, která má hráče uvést do děje a rozehrát další část příběhu, odehrávajícího se ve světě Modern Warfare. Nic zvláštního se v ní na první pohled neodehrává – sledujeme skupinku vojáků, kterak postupuje zničeným letištěm ve Verdansku, následně dojde k rychlé přestřelce a skupina – nyní už bez jednoho svého člena – odkluše ze scény. Na ní se pak krátce objeví Ghost, informuje o situaci kapitána Price, vyžádá si několik mužů a naznačí, že je potřeba vyšetřit, proč vojáci střílí do vlastních řad. V momentě, kdy se zdá, že intro končí, však kamera přepne na celkový pohled nad budovu letištního terminálu, zpoza ní přiletí transportní vojenské letadlo a z jeho zádě postupně vyskočí čtyři muž na padácích. Scénu rozbitého města umocňuje stěna zeleného plynu, rozpínajícího se všude na obzoru, který ostatně komentuje i skupinka z úvodu. Důvodem jejich spěchu je skutečnost, že „se plyn už blíží“, což je podle diskutujících hráčů poslední důkaz režimu battle royale, který vývojáři ještě před vydáním hry přímo vyvraceli.

Bez ohledu na odmítavý a značně nejasný postoj lidí z Infinity Ward a Activisionu se ale skutečně zdá, že dojde k naplnění předchozích spekulací, o nichž jsme vás v průběhu uplynulých měsíců několikrát informovali. Jen pro připomenutí se mluvilo například o tom, že by mohl režim nabídnout hru až dvěma stovkám hráčům, podle nejrůznějších úniků začínalo vycházet najevo, že součástí mapy bude také gulag, ze kterého se budou muset padlí hráči probojovat ven, a to nakonec nepřímo potvrdil i únik mapy z Redditu /modernwarfare. Z této diskuzní sítě pak přichází i nový obrázek, patrně odhalující název battle royale v Modern Warfare – Warzone, jeho pravost však nelze v tuto chvíli ověřit i vzhledem k tomu, že obrázek z Redditu před krátkou chvílí zmizel a autorův účet byl zabanován. Posledními materiály, které se momentálně považují za úniky buďto z původních dat hry nebo od zdrojů blízkých vývojářům, jsou dva obrázky, které na svůj Twitter umístil insider s přezdívkou TheGamingRevolution. Tvrdí, že je na nich zachycena tréninková oblast pro battle royale režim se střelnicí.

Nezdá se nicméně pravděpodobné, že by si vývojáři z hráčů v popisovaném intru druhé sezóny vystřelili a bez ohledu na množící se důkazy považujeme za velmi pravděpodobné, že se battle royale v Modern Warfare objeví. Otázkou je podle nás v tuto chvíli už jen to, kdy se tak skutečně stane.

V článku byla upravena velikost updatu pro PC verzi, měření řady herních webů (včetně našeho vlastního, pravděpodobně tedy bez předchozích patchů) uvádělo velikost necelých 98 GB, skutečná velikost je ale o 30 GB nižší. Oficiální velikost Infinity Ward v poznámkách k patchi neuvádí, vyznění zprávy to ale nemění.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru