Bayonetta 3, Nintendo, Sega, Vývojáři jsou hrdí na Bayonettu 3 a chtějí ji ukázat

Vývojáři jsou hrdí na Bayonettu 3 a chtějí ji ukázat

Není důvod k obavám, tvrdí zástupci PlatinumGames. Dočkáme se na Tokyo Game Show?

Zdroj: Nintendo
10. 9. 2021
Název: Bayonetta 3 Vývojář: Vydavatel: , Platformy: Žánr: Datum vydání: 28. 10. 2022

Ačkoliv můžeme včerejší prezentaci PlayStation Showcase považovat za velmi uspokojivou, ne ve všech hráčích mohla vyvolat jen příjemné pocity. To je přirozené a do vkusu všech hráčů se univerzálně strefit jednoduše nedá. Mluvíme teď ale o části, kdy byla na programu ukázka ze hry Project: EVE, která mohla díky vlasaté hlavní hrdince a frenetickému soubojovému systému připomenout Bayonettu. A to není připomínka zrovna veselá, uvážíme-li, že třetí díl téhle povedené akce od Platinum Games byl oznámen už v roce 2017 a sami vývojáři společně s Nintendem už museli opakovaně odrážet kritická a pochybovačná slova. Nikdy však prostřednictvím nové prezentace, plnohodnotné ukázky nebo dokonce oznámením data vydání, takže celá situace zůstává po dobu necelých 4 let neměnná a komunita zůstává značně nervózní. Teď se ji však na naléhání magazínu Video Games Chronicle snaží uklidnit ředitel PlatinumGames, když tvrdí, že je vše v pořádku.

„Neexistují důvody k obavám. Opravdu se o hru nemusíte strachovat. Všechno je OK,“ zní slova Acušiho Inaby. Až by se ale chtělo zdát, že čím více ujištění od něj uslyšíme, tím méně věrohodně působí. Inaba však dodává, že už jsou i v PlatinumGames nedočkaví, až budou moci hru vydat, jen to nutně nemusí všechno záviset jen na nich. „Každý, kdo na tomto projektu pracuje, je pochopitelně nesmírně hrdý a všichni už chceme lidem ukázat, na čem pracujeme. Stejně jako na to čekají fanoušci, čekáme i my na den, kdy hru odprezentujeme. Taky ji chceme ukázat,“ snaží se vysvětlit prezident PlatinumGames a naznačuje, že rozhodnutí o odhalení hry náleží společnosti Nintendo. Ta je vydavatelem předchozích dvou dílů a nejinak je tomu i v případě Bayonetty 3, která zamíří exkluzivně na Switch. Dá se však očekávat, že stejně jako v minulosti se posléze k Nintendu připojí Sega a hra zamíří i na další platformy.

Bez ohledu na to se ale zdá, že odhalení hry s pravděpodobně i blízkým termínem vydání, může být skutečně na spadnutí. Pokud totiž mohou vývojáři pronášet podobné výroky, je téměř jisté, že celá nepříjemná bublina brzy splaskne a vhodným místem ke zveřejnění očekávané ukázky je nadcházející veletrh Tokyo Game Show. Naplánovaný je na přelom září a října a nemusíme zřejmě sáhodlouze vysvětlovat, jak by se na něm Bayonetta 3 vyjímala. Vše je ale samozřejmě stále ve hvězdách a není vyloučeno, že si na návrat téhle akční záležitost ještě počkáme. Zajímavé také bude dozvědět se, co přesně stojí za tím, že ani po čtyřech letech nevíme víc, než pár náznaků, ani to ale, hádáme, nepřijde na přetřes nikterak brzy, jestli vůbec.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru