Lust from Beyond, PlayWay, Vývojáři erotického hororu naznačují, že je na Steam příliš nemravný

Nový erotický horor je na Steam příliš nemravný

Vydání Lust from Beyond se opozdilo. Autoři vysvětlují, že Valve řeší kontroverzní obsah hry

Zdroj: Dawid Jurek
5. 10. 2020
Název: Lust from Beyond Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: , Datum vydání: 11. 3. 2021

Vydání polského erotického hororu Lust from Beyond provázejí porodní bolesti. Koncem července vývojáři ze studia Movie Games Lunarium oznámili, že plná verze dorazí 24. září. Aby si situaci ještě “zkomplikovali”, koncem srpna fanoušky překvapili oznámením druhého hratelného prologu s podtitulem Scarlet. Tato další bezplatná hratelná ukázka měla na Steamu vyjít záhy. Ale nestalo se tak. Namísto toho vývojáři v polovině září oznámili, že plná hra nakonec nevyjde 24. září, jak plánovali. Premiéra byla odložena na nekonkrétní čtvrté čtvrtletí letošního roku.

Vydání dema zatím zarazil Steam

Důvodem byla jako obvykle snaha přinést co nejlepší možnou hru a autoři zjistili, že potřebují na ladění zážitku více času. Poděkovali hráčům za trpělivost, ale současně se zdálo, že nám odklad vynahradí vydáním spin-offu Scarlet, který má nabídnout vlastní separátní příběh i hlavního hrdinu. Zdarma šířený prolog měl vstoupit na Steam 1. října. Znovu se tak ale nestalo, i když ještě začátkem minulého týdne Movie Games Lunarium lákali na Scarlet novou upoutávkou.

Důvodem ovšem tentokrát nemá být žádná překážka na straně studia. Vývojáři vysvětlili, že se nemohou dočkat vydání prologu stejně jako my. Současně ale naznačili, že obsah jejich titulu může být pro část publika kontroverzní. Na to, aby nepřekročili hranici, prý dbají nejen sami, ale i ve spolupráci se Steamem. Právě na tomto místě se vydání nyní zaseklo.

Podle Movie Games Lunarium je Lust from Beyond: Scarlet v poslední fázi schvalování ze strany Steamu. Autoři prý odeslali hru na certifikaci včas, aby stihli premiéru naplánovanou na 1. října, ale zdá se údajně, že titul obsahuje z pohledu Steamu víc potenciálně problematických scén než kdy dřív. V příspěvku na Facebooku doslova napsali, že prolog je příliš nemravný a Valve mu věnují zvláštní pozornost. Vývojáři přesto věří, že dosáhnou na zelenou během pár dní a pak okamžitě Scarlet vydají. Není ovšem jasné, odkud berou jistotu, že proces dopadne k jejich spokojenosti.

O hře samotné jsme psali na Vortexu opakovaně. Movie Games Lunarium hráče lákají na odvážné erotické motivy v podání hororu, prvky okultismu, interaktivní sexuální scény, plížení i souboje. Tvrdí také, že nabídnou pokročilé audiovizuální zpracování. Důležitou roli mají hrát rovněž důmyslné hádanky. Jejich svět, kam zasadili už hru Lust for Darkness, inspirovali svou tvorbou Howard Phillips Lovecraft, otec Vetřelce H. R. Giger a polský výtvarník Zdzisław Beksiński. Více podrobností o titulu najdete v našich starších článcích.

Lust from Beyond, PlayWay, Erotický horor Lust from Beyond láká na interaktivní sex

Sex vývojáři nahrávali s pomocí technologie motion capture

Pokud jde o erotiku, vývojáři nás lákají na interaktivní sexuální scény, které vznikaly s pomocí technologie motion capture. V některých kapitolách má hráč možnost užít si s dalšími členy klubu. S vaším výkonem je přitom spojená i malá minihra. Nesmíte být moc rychlí, ani moc pomalí. Samotní autoři říkají, že si uvědomují, že mechanismy i vyobrazením těchto scén hra překračuje hranice erotiky a jde spíš o digitální pornografii, proto jsou všechny interaktivní sexuální scény nepovinné a lze se jim vyhnout, pokud byste si to přáli.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru