Vývojáři akční fantasy Devil’s Hunt končí

Zaměstnance Layopi Games údajně nikdo nevaroval a z kanceláří zmizely i jejich osobní věci

10. 3. 2020
Název hry: Devil’s Hunt Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 17. 9. 2019 Platformy: Žánr:

Third person fantasy akce Devil’s Hunt příliš velkou díru do světa neudělala, na Steamu si drží smíšené hodnocení a na serveru Metacritic také v odezvě hráčů i kritiků kdovíjaké rekordy neláme. Do paměti hráčů se tak zcela jistě nezapíše svými kvalitami, ale mnohem spíše tím, že jde opět o jeden z případů toho, kdy nepříliš kvalitní prvotina položila jinak ambiciózní studio. Tím je v tomto případě varšavský tým Layopi Games, který ještě minulý týden jakž takž fungoval, v pátek ale zaměstnanci přišli do údajně vybíleného sídla společnosti a pryč byla nejen technika, ale dokonce i jejich osobní věci.

Vývojáři už údajně několik měsíců nedostali zaplaceno a poslední peníze, které od týmu obdrželi, byly za listopad.

Devil’s Hunt dorazil na Steam 17. září loňského roku a jednou z věcí, která se hráčům nelíbila, bylo například značné množství chyb. Na tom autoři ještě stihli alespoň částečně zapracovat a část nejpalčivějších neduhů opravili, nicméně chystané porty na konzole PlayStation 4, Xbox One i na Nintendo Switch již dozajista upadnou v zapomnění. Zprávu původně přinesl polský web PPE vycházející z vlastních zdrojů a z anonymních prohlášení několika vývojářů. Ti už údajně několik měsíců nedostali zaplaceno a poslední peníze, které od týmu obdrželi, byly za listopad. A i tehdy šlo o splátku rozdělenou do třech měsíců. Poté již nepřišlo nic a jak PPE dle reakcí a dle charakteru konce týmu podotýká, vedení studia muselo o blížícím se konci vědět již delší dobu. Vývojáře ale nikdo nevaroval a jen je nechal pracovat na portech, které už světlo světa nespatří.

Studio zavřelo náhle, oficiální komunikační kanály včetně firemního mailu se se odmlčely a majetek některých zaměstnanců se údajně ocitl v koši. Nelze přitom bohužel očekávat, že by se majitel studia chystal prodat výpočetní techniku ve snaze dlužné výplaty uhradit, neboť řada strojů prý byla pouze pronajatá. Zmizení techniky je navíc jedna věc, mnohem podivněji ale zní zprávy o tom, že do kontejnerů putovaly osobní věci zaměstnanců, a to opět údajně zcela bez varování.

Tragikomicky pak vyznívá, že web studia stále jede a dokonce se na něm nalézá i sekce nabízených volných pozic. Jinak je ale ticho a CEO a zakladatel společnosti Paweł Leśniak mlčí a nekomunikuje s médii ani s bývalými zaměstnanci. Od začátku to přitom s tímto projektem vypadalo přinejmenším zajímavě, neboť Paweł Leśniak není prvoplánový vývojář. Původně jde o profesionálního sportovce a jím založené studio vytvořilo Devil’s Hunt na základě knižní předlohy, kterou si on sám napsal. Připomenout na to konto můžeme naše dřívější preview několika titulů z portfolia vydavatelství 1C, mezi nimiž nechybělo právě ani Devil’s Hunt.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru