Grand Theft Auto VI, Rockstar Games, Vývoj GTA VI údajně nabral zpoždění

Vývoj GTA VI údajně nabral zpoždění

Má jít o další důvod návratu vývojářů do kanceláří. Rockstar nouzově počítá i s rokem 2026

Zdroj: Rockstar Games
23. 3. 2024

Minulý měsíc Jason Schreier ve svém článku na Bloombergu na základě svého zdroje uvnitř Rockstaru informoval o výrazné změně pro zaměstnance společnosti a jednotlivých poboček. Od covidu měli vývojáři možnost pracovat z domova, což by se však mělo od 1. dubna změnit, jelikož vedení požaduje, aby se všichni zaměstnanci naplno vrátili k práci přímo v kancelářích studia. Důvody jsou logické, produktivita a bezpečnost, tamní zaměstnanci ovšem nejsou tímto rozhodnutím údajně příliš nadšení, což se dá pochopit. Magazín Kotaku nicméně nyní přichází s dalším možným důvodem a se zprávou, že vývoj Grand Theft Auto VI zaostává, jak anonymně uvedlo několik vývojářů.

Během prosincového představení hry a uvedení prvního traileru jsme neobdrželi přesné datum vydání a některé hráče zklamalo, že Rockstar s vydáním cílí až na rok 2025. Nijak konkrétně ovšem nebylo přiblíženo ani samotné okno či kvartál, přesto se začalo spekulovat už o prvním čtvrtletí roku 2025. Podle zdrojů ze studia skutečně jde o interní cíl, aby hra vyšla v průběhu jara, vedení je ale údajně ze situace nervózní. Mnohem realističtější má pak být vidina podzimu příštího roku, což by nicméně stálo dostálo závazku vydání v roce 2025. Právě kvůli tomu však Rockstar tlačí na zaměstnance, aby se vrátili do kanceláří, aby mohl být celý proces vývoje produktivnější a mohlo dojít k jeho urychlení. Podle zdrojů mají totiž panovat i obavy, aby vývoj nezaostával natolik, že by se vydání muselo posunout až na rok 2026. I s touto variantou by se mělo pracovat, ačkoli jen jako s nouzovým a záložním plánem v tom nejhorším případě.

Magazín Kotaku požádal společnost Rockstar Games o komentář, ovšem spíše jen pro úplnost, osobně to ze strany Rockstaru na žádné vyjádření zrovna nevidím. Nicméně pokud jsou výpovědi zdrojů pravdivé, vzhledem k již nyní údajně napjaté situaci uvnitř studia by patrně plné zapojení vývojářů do vývoje nemuselo nutně znamenat, že se vyhnou problémům s crunchováním. Ale to patrně ukáže až čas a případné další zákulisní informace. Oficiálně v tuto chvíli i nadále platí, že Grand Theft Auto VI vyjde na PlayStation 5 a Xbox Series v roce 2025.

Nahlásit chybu v článku

9

Napsat komentář

Další články
Nahoru