Grand Theft Auto VI, Rockstar Games, Vývoj GTA VI byl konečně oficiálně potvrzen

Vývoj GTA VI byl konečně oficiálně potvrzen

Rockstar kromě detailů o termínu next-gen verze GTA V naznačuje budoucnost série

Zdroj: Rockstar Games

Ačkoli bylo víceméně jasné, že se ve studiu Rockstar rodí i něco více než jen updaty GTA V a next-gen verze, doposud to byly jen dohady. To se ovšem nyní změnilo a Rockstar konečně oficiálně ohlásil, že pokračování legendární série Grand Theft Auto je ve vývoji.

S radostí potvrzujeme, že aktivní vývoj dalšího dílu série Grand Theft Auto je v plném proudu.

Nebylo to však standardní velkolepé oznámení, které by bylo doprovázeno obrázky či snad videem, je zřejmé, že na výsledek si ještě nějakou dobu počkáme. Rockstar tak učinil na Twitteru, kde zodpovídá jeden z nejčastějších dotazů fanoušků – kdy bude další GTA? Podobný vzkaz fanouškům rovněž zanechali v posledním oznámení na Rockstar Newswire, kde jednak hovoří o novinkách pro GTA Online, ale poslední odstavec věnovali budoucnosti série a vznikajícímu novému dílu.

Rockstar si uvědomuje, že podobné otázky jsou vzhledem k dlouhým a nekončícím pracím na GTA V na místě. I proto své fanoušky ujistili, že se s každým dalším svým počinem snaží překonávat a že je vývoj dalšího dílu v plném proudu. Ze hry v tuto chvíli nebylo ještě nic ukázáno, ale až přijde ten správný čas se podělit, stane se tak na Rockstar Newswire. Teď už tedy nezbývá než čekat. Existují sice různé domněnky, kdy by mohlo GTA VI vyjít, které se opírají o analytiky a finanční prognózy Take-Two. Podle nich by k vydání mohlo dojít v roce 2024, ale vše může být pochopitelně úplně jinak.

Next-gen verze GTA V a GTA Online na PlayStation 5 a Xbox Series X|S obdržely datum vydání a hráči se jich dočkají již 15. března. Rockstar navíc současným hráčům na starých konzolích slíbil, že jejich postup v příběhové hře i multiplayeru půjde převést i do nových verzí, což v případě ukončení podpory verzí pro PlayStation 3 a Xbox 360 možné nebylo. Třetí generace konzolí, kde hra vyjde, má v případě GTA V rozhodně co nabídnout, například 4K rozlišení, až 60 snímků za sekundu, vylepšené textury a lepší vykreslování, HDR, ray tracing, 3D audio a pochopitelně i značně rychlejší načítání, na PlayStationu 5 nebude chybět ani podpora haptické odezvy.

Zdroj: Rockstar Games

Několika vylepšení se však dočká i samotné GTA Online. Nově bude možné přeskočit příběhový prolog singleplayerové části a rovnou se vrhnout do online dění díky novému výukovému programu. Na nové hráče čeká režim budování kariéry, jenž jim společně s nemalým finančním obnosem pomůže se začátky ve hře, aby si mohli pořídit nemovitost nebo zbraně. Nezapomíná se ale ani na auta, takže v Haově workshopu budete moci pět stávajících a pět nových aut rychle upravit k obrazu svému a plně si užít jejich výkon. Připomínáme také, že GTA Online bude po dobu tří měsíců dostupné pro hráče na PlayStationu 5 zdarma, což by mělo pomoci překonat veškeré překážky a užít si GTA Online plnohodnotně i na třetí generaci konzolí v řadě.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru