Vývoj dalšího Zaklínače začne po vydání Cyberpunku 2077

Vývoj dalšího Zaklínače začne po vydání Cyberpunku 2077

Informaci potvrdil prezident CD Projektu Adam Kicińský. Nepůjde o přímé pokračování

Zdroj: CD Projekt RED
12. 3. 2020

Vývojáři z CD Projektu dosáhli v souvislosti se Cyberpunkem 2077 na další milník – podle informací prezidenta společnosti Adama Kicińského odeslali hru na kontrolu ratingu do kanceláří ESRB a PEGI. Vysílají tím jasný signál, že zářijové datum vydání platí a s největší pravděpodobností už žádné další odklady nepřijdou. Rating a blížící se Cyberpunk 2077 nicméně není tím jediným, o čem v posledních hodinách Kicińský mluvil a podle informací polského finančního portálu Stooq v debatě s polskými novináři opět připomněl, že na Zaklínače rozhodně nezapomněli a budou v sáze pokračovat. Vývoj nové hry by tak měl podle Kicińského začít souběžně s vydáním Cyberpunku a v tuto chvíli už pro ni existuje základní koncept.

Máme dva herní světy a v nich se budeme s dalšími tituly realizovat – takže pokud na něčem pracujeme, je to buďto Zaklínač, nebo Cyberpunk.

„Na další singleplayerové hře jsme už začali pracovat a zárodek vznikajícího titulu momentálně čeká na rozběhnutí plnohodnotného vývoje. Děje se tak ale postupně a [ve velkém] se teď hře nemůžeme věnovat. Ovšem hned jak vypustíme do světa Cyberpunk 2077, k dalšímu projektu se přesuneme,“ říká šéf vývojářů. Následně opakuje již dříve vyřčená slova o tom, že jsou společností dvou velkých sérií a že mají v plánu obě značky postupně rozšiřovat o nové hry. Na tom se podle Kicińského nic nezměnilo a studio je s tímto stavem spokojeno. „Máme dva herní světy a v nich se budeme s dalšími tituly realizovat – takže pokud na něčem pracujeme, je to buďto Zaklínač, nebo Cyberpunk,“ upřesňuje Kicińský.

Zdroj: CD Projekt S.A. – presskit

Zároveň ale mezi řádky naznačil, že čekání na Zaklínače bude i přes běžící předprodukční fázi poměrně dlouhé, vzhledem k tomu, že vydání základní verze Cyberpunku 2077 neznamená automaticky konec vývoje a uvolnění kapacit. Oba velké týmy uvnitř CD Projektu se mají podle prezidentových slov soustředit na multiplayerovou část a chystaná rozšíření o velikost ne menší, než jaká byla DLC pro Zaklínače 3. Střídmě je tedy nutné počítat spíše s postupným přeléváním sil a pozvolným zrychlováním celého procesu čili se můžeme klidně bavit o čekání dlouhém tři čtyři roky. Finanční viceprezident Piotr Nielubowicz je přitom ještě opatrnější a odmítá, že by hry takové velikosti šlo zvládat rychleji: „Vývoj našich projektů trvá obvykle 4-5 let a je přinejmenším nesnadné představit si, že bychom to měli zvládnout za polovinu této doby.“

Co se týče dalších detailů o pokračování Zaklínače, Kicińský pochopitelně neprozradil nic zásadního. Podle polského Eurogameru uvedl, že hra opravdu neponese název Zaklínač 4, takže nepůjde o přímé pokračování, do komentáře ke spekulacím se ale nijak nevyjádřil. Automaticky to tedy nemusí znamenat, že by hlavní postavou neměl být Geralt, vývojářům to ale dává šanci prozkoumat Kontinent z jiného úhlu pohledu a možná i v jiném čase. Jistě, v souladu s běžícím seriálem se nabízí, že by prostor mohl dostat například Vesemir, případně Yennefer, tohle ale s jistotou opravdu vědí momentálně pouze vývojáři.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru