Vývoj dalšího Xboxu prý vede tým Surface

Vývoj dalšího Xboxu prý vede tým Surface

Objevují se další spekulace na konto strategie Microsoftu. Co se tento týden dozvíme?

Zdroj: Microsoft
12. 2. 2024

V návaznosti na víkendovou zprávu, že měl Phil Spencer uklidňovat zaměstnance a potvrdit jim setrvalý zájem Microsoftu vyrábět i nadále konzoli Xbox, přichází spekulace, kdo by na ni mohl konkrétně pracovat. Informaci přináší insider Nick Baker, který má sice trochu „kolísavou“ pověst, ale v poslední době se vcelku trefuje a už snad navíc nepotrvá příliš dlouho, než se detaily dozvíme přímo od zdroje. Buď jak buď, podle Bakera na přípravě další generace Xboxu nepracuje tým, který stojí za Xboxem Series S a X.

Přesněji bychom měli mluvit o tom, že za přípravami nové konzole už nemá stát Jason Ronald, který osobně kromě Xboxu Series přivedl na svět také Xbox One X a v ještě hlubší minulosti stál u zrodu služby Xbox Live. Ronald a lidé kolem něj měli být dle Bakera nahrazeni týmem zodpovědným za tablet Windows Surface, což by vzhledem ke stejnému zaměření – vývoj hardwaru – nicméně zkušenosti z oblasti videoher mohou chybět. Na druhou stranu, neznáme detaily a je navíc pravděpodobné, že by Microsoft zcela neodstřihnul vlastní zkušenosti z letitého vývoje herní konzole a situace nemusí být tak kritická, jak se může na pohled jevit.

Uvidíme tak, zda vůbec tyhle spekulace souvisí s tím, co nás tento týden čeká v rámci osvětlení vydavatelské strategie čeká. Microsoft bude patrně reagovat na zkazky o vydávání svých her i na ostatních platformách, případně vysvětlí, za jakých okolností se z dosud exkluzivních titulů stanou tituly multiplatformní.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru