Cyberpunk 2077, CD Projekt, Vývoj Cyberpunku 2077 povede nový šéf

Vývoj Cyberpunku 2077 povede nový šéf

Musí dohlédnout na další opravy, next-gen upgrade i všechna chystaná rozšířená

Zdroj: CD Projekt RED
28. 5. 2021
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Studio CD Projekt RED jmenovalo nového game directora hry Cyberpunk 2077. Tuto funkci až dosud zastával Adam Badowski. Ten nyní dostane na starost jiné vedoucí úkoly v rámci týmu. Na jeho místo u Cyberpunku nastupuje Gabriel Amatangelo. K CD Projektu se připojil teprve v lednu 2020 jako creative director. Předtím působil jako design director na DLC pro Dragon Age: Inquisition nebo coby lead designer u několika rozšíření pro Star Wars: The Old Republic. Tato zkušenost se mu teď nepochybně bude hodit.

Amatangelo bude dohlížet na veškerý další rozvoj Cyberpunku 2077 a jeho expanze. Není vůbec jisté, že změna pozice Badowského nějak souvisí s přijetím hry a jejími problémy, jak si někteří fanoušci zjevně podle ohlasů myslí. Bude mít koneckonců neméně zodpovědný úkol pomoci firmu připravit na transformaci, kdy je schopná pracovat paralelně na více AAA projektech.

Amatangelo ponese hlavní odpovědnost za další bezplatná i placená DLC nebo nativní verze pro nové konzole, tak mu držme palce.

Na Gabriela Amatangela každopádně čekají velké výzvy. Je člověkem, který teď bude zodpovědný za další opravy i reputaci Cyberpunku 2077. Hru musí pomoci dostat zpět na PlayStation Store, kde chybí už od poloviny prosince. A samozřejmě to bude on, kdo ponese hlavní odpovědnost za další bezplatná i placená DLC nebo nativní verze pro nové konzole, tak mu držme palce.

Nejde o jediné střídání stráží u CDP v posledních týdnech. Tým zcela opustil někdejší quest director Mateusz Tomaszkiewicz. Po 12 letech u firmy pocítil, že je čas na změnu. Nebylo to podle něj snadné rozhodnutí, ale už se těší na další dobrodružství.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru