Cyberpunk 2077, CD Projekt, Vývoj Cyberpunku 2077 není ohrožen, hra vyjde v září

Vývoj Cyberpunku 2077 není ohrožen, hra vyjde v září

CD Projekt znovu uklidňuje své fanoušky. Všechno zvládáme bez problémů, říká prezident

Zdroj: CD Projekt RED
9. 4. 2020
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Od posledního ujištění CD Projektu RED, že Cyberpunk 2077 vyjde v plánovaném zářijovém termínu, uběhnul téměř měsíc. Za tu dobu se ale ve světě spoustu věcí změnilo a hráči se i ve světle postupného odkládání dalších očekávaných titulů ptají, zda mohou se Cyberpunkem i nadále počítat. Polští vývojáři proto v souvislosti se zveřejněním konečných finančních výsledků za uplynulý rok 2019 neváhali přispěchat s uklidněním, že je i po přesunu zaměstnanců domů všechno v pořádku a na hře rozhodně nepřestali pracovat.

„Co nám určitě nechybí, je dostatek motivace a všechny potřebné nástroje umožňující práci na dálku. Fungujeme v tomto režimu už více než tři týdny a dosavadní výsledky potvrzují, že zvládáme všechny procesy bez větších problémů. Naše plány se nezměnily a se Cyberpunkem 2077 míříme k zářijovému vydání,“ říká prezident CD Projektu Adam Kicińský. Potvrzuje tím připravenost vývojářů, kteří už 16. března informovali o tom, že učinili spoustu menších i větších kroků k tomu, aby jejich práce nebyla výrazně ovlivněna a nastavili práci tak, aby ji bylo možné odvádět i bez osobního kontaktu na pracovišti. Celé situaci samozřejmě nahrává i skutečnost, že hra je ve své závěrečné části vývoje, kdy už zpravidla není potřeba nic nového vytvářet. Největší nápor tak v tuto chvíli leží na testerech, kteří musí stahovat jeden build Cyberpunku 2077 za druhým, hrát jej, hledat chyby a posílat reporty kolegům, kteří se už „jen“ postarají o jejich opravu. Tím samozřejmě nesnižujeme náročnost a už vůbec důležitost této práce – pro kladné přijetí hry je samozřejmě stěžejní – jen poukazujeme na skutečnost, že debugování hry je převážně mechanická práce, během které není nutné rokovat o filosofii jednotlivých prvků a konceptu dílčích částí.

Hybatelem úspěchu v roce 2019 je podle finanční zprávy pochopitelně Zaklínač 3, včetně verze pro Nintendo Switch a také mobilní Gwent.

Jak už bylo řečeno v úvodu, informace o aktuálním stavu vývoje Cyberpunku 2077 přichází ruku v ruce s konečnou zprávou o hospodaření v roce 2019, za které si mohou v CD Projektu gratulovat. Obrat v loňském roce totiž činil 521 milionů zlotých, čímž společnost zaznamenala 44procentní nárůst oproti předloňským 363 milionům. Hybatelem úspěchu je podle finanční zprávy pochopitelně Zaklínač 3, včetně verze pro Nintendo Switch, které se prodalo více než 700 000 kusů, a také mobilní Gwent. Po odečtení všech nákladů tak CD Projekt RED ukončil rok 2019 se ziskem 175 milionů zlotých, kde zaznamenal oproti roku 2018 ještě vyšší, 60procentní nárůst.

„Čtvrté čtvrtletí roku 2019 bylo nejlepším obdobím roku v naší historii. Jsme potěšeni neutuchajícím zájmem o Zaklínače 3 – zvlášť s přihldénutím k tomu, že hra už za několik týdnů oslaví své páté výročí. Stále se ale dostáváme k novým fanouškům: v říjnu se Zaklínač 3 objevil na Switchi, zatímco Gwent zamířil na zařízení s operačním systémem iOS,“ hodnotí finanční ředitel Piotr Nielubowicz. Ve zprávě dále uvádí, že CD Projekt koupil v závěru loňského roku obchodní kampus ve Varšavě, který slouží coby základna společnosti už 20 let a kde chce CD Projekt zůstat i nadále. Zmíněno je rovněž urovnání vztahů se spisovatelem Andrzejem Sapkowským a došlo i na připomínku, že se vývojáři se slavným spisovatelem dokázali dohodnout na budoucí formě spolupráce a využití značky Zaklínač.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru