Vytvořte si vlastní „Attentat 1942“ nebo „Svobodu 1945“

Vytvořte si vlastní „Attentat 1942“ nebo „Svobodu 1945“

Charles Games nabízejí své vývojářské nástroje ostatním. Nepotřebujete žádné zkušenosti

Zdroj: Charles Games
8. 8. 2021

Když jsem chystal recenzi Svobody 1945, zaujalo mě, že svoji technologii vývojáři ze studia Charles Games nabízí i ostatním autorům, kteří by chtěli kráčet v jejich stopách. Charles Engine je sada nástrojů na tvorbu FMV her v enginu Unity, která nevyžaduje žádnou předchozí znalost programování. Dialogy spojujete v přehledném vizuálním editoru, podporují import titulků, lokalizaci i možnost projekt publikovat nejen na Windows, ale i Linuxu, iOS nebo Androidu.

Součástí nástrojů je také vzorový projekt nebo podrobné video návody, které jsou k dispozici i veřejně. Tutoriál na YouTube má devět kapitol přibližně po deseti minutách. Samotní autoři říkají, že vytvořit takovou hru je velmi snadné, tedy z technického hlediska, a není k tomu potřeba žádná předchozí zkušenost. Obsáhlou dokumentaci najdete také na stránkách Charles Games, kde se dozvíte vše potřebné od instalace až po samotnou tvorbu. Pomoc můžete hledat v případě nesnází také na Discordu Charles Games.

Na lokalizaci postačí titulky ve formátu .srt

Díky nástrojům je možné kombinovat videa a interaktivní scénky tak, jak to znáte z her od Charles Games. Vývojáři zdůrazňují, že nezáleží na tom, zda jste úplný začátečník, nebo zkušený profesionál. Pokud chcete vytvořit FMV titul podobný Attentatu nebo Svobodě, měli byste být na správné adrese, ale zjevně tu jeho možnosti nekončí.

Můžete vytvářet komplikované, ale přesto přehledné stromy dialogů. Charles Engine usnadní i případnou lokalizaci do dalších jazyků. Umožní totiž nahrát klasické titulky ve formátu .srt, jak ho určitě znáte. Ostatně možnosti vlastního plug-inu do enginu Unity si nedávno pochvaloval v rozhovoru pro Vortex i programátor Ondřej Paška.

Více o Charles Enginu zajistíte na oficiálním webu studia, případně přímo na Unity Asset Storu, kde se nástroje prodávají za sympatických necelých 36 eur. Celý balíček má pouhých 265 MB a poslední verze pochází z letošního dubna.

A pokud by se vám přeci jen zdál Charles Engine příliš komplikovaný na první krůčky, nebo jste neměli zájem vytvořit zrovna FMV adventuru, dovolte mi, abych vám jako nadšenec do zkoušení různých textovek a nástrojů doporučil pár alternativ pro zelenáče. Vyzkoušet můžete nástroje jako Twine, Quest, Inform, ADRIFT nebo TADS.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru