Vyšší úroveň v PS Stars vám zpřístupní prioritní podporu

Vyšší úroveň v PS Stars vám zpřístupní prioritní podporu

Hráčům v Asii se to příliš nelíbí. Zároveň také objevili tajný stupeň služby jen pro zvané

Zdroj: Sony
2. 10. 2022

Na konci minulého týdne jsme vás informovali o spuštění věrnostního programu PlayStation Stars. V rámci již dříve avizované a částečně představené služby se mohou hráči dostat k řadě odměn, ať už ryze výstavního, resp. sběratelského charakteru nebo zcela hmatatelných například v podobě přičtení prostředků do peněženky na PS Storu. Až se spuštěním programu v Asii ale vypluly na povrch další detaily, které už rozebírají také hráči v Severní a Jižní Americe, kde PlayStation Stars odstartuje příští týden. Jedná se především o rozdělení na jednotlivé stupně, dále o výhody, které plynou z plnění základních cílů a řeč se ve spekulativní úrovni stočila také k tajnému diamantovému stupni odměn, který však má být pouze pro zvané.

Začněme jednotlivými stupni, podle kterých se bude určovat hráčovo postavení mezi ostatními hráči v programu PlayStation Stars. Jsou čtyři a Sony je označuje jako levely. Pokud se připojíte k programu a začnete plnit tzv. kampaně, v rámci kterých získáváte konkrétní odměny, jste automaticky umístěni na první level. Pokud si k tomu koupíte plnou hru z PS storu a získáte jednu trofej, která není běžná (tedy takovou, kterou získalo 49 a méně procent hráčů), posouváte se v žebříčku na level číslo dvě. Třetí stupeň se odemkne v momentě, kdy si koupíte dvojici her a získáte uvedených trofejí 32. A nakonec čtvrtý, když si pořídíte 4 hry a těchto neběžných trofejí získáte 128.

Jedna z odměn ale hráče v Asii dráždí, a je to příslib prioritní komunikace s linkou podpory, pokud dosáhnete na čtvrtou úroveň

Za vaší snahu i ochotu utrácet obdržíte vzácnější sběratelské předměty, ale připomínáme, že vám poslouží jen k tomu, abyste se jimi pochlubili v prostředí mobilní aplikace. Nejde o NFT, jak už zástupci Sony několikrát vysvětlovali, takže digitální produkty nelze jakkoliv zpeněžit nebo vyvést z ekosystému PlayStationu Network. Jedna z odměn ale hráče v Asii dráždí, a je to příslib prioritní komunikace s linkou podpory, pokud dosáhnete na čtvrtou úroveň. Už na konci minulého týdnu na tuto záležitost upozornil magazín Video Games Chronicle a citoval některé z hráčů, kterým se tento přístup nelíbí. Například uživatel s přezdívkou akutarosu uvedl, že přístup k podpoře musí být pro všechny hráče shodný, už jen proto, že tu jsou lidé, kterým se například líbí jen hrstka titulů nebo zkrátka nemají peníze a čas, dostat se až na kýžený čtvrtý level.

Sony se k tomu nicméně během víkendu nijak nevyjádřila, ale potichu změnila popis, kde už není explicitně uvedena právě zmiňovaná linka podpory. Podle VGC se na oficiálních stránkách PlayStation Store nejprve psalo, že „po kontaktování PlayStation Customer Support obdrží hráči prioritu pro chat [s technikem], zatímco nyní jde jen o příslib „prioritního chatu“ bez dalších detailů. V jiných případech, nežli jsou uživatelské dotazy či žádosti o pomoc, však s lidmi ze Sony jen tak chatovat nemůžete, takže bez ohledu na změny se stále jedná o původní záležitost. A co víc, program PlayStation Stars může přijít s ještě výraznějším rozdělením hráčů, a to na základě informací od dataminerů, kteří svému pátrání podrobili zmiňovanou mobilní aplikaci. Našli v ní totiž dost konkrétní odkazy na dosud neoznámený pátý level, který má být jakousi diamantovou úrovní pro ty, kdo k němu dostanou přihlášku.

Zdroj: Reddit, the_andshrew

Informace o pátém levelu přinesl uživatel Redditu s přezdívkou the_andshrew, který do svého příspěvku připojil i obrázek exkluzivního sběratelského digitálního kousku. „Pokud dosáhnete na tuto úroveň, obdržíte legendární sběratelský předmět nazvaný Diorama – Bots Don’t Breathe,“ říká insider a přidává i popis. „V nekonečném moři hvězd se už není kam schovat. Ale nebyli byste tu, kdybyste se nechali zastavit takovými výzvami. Vítejte na páté úrovni,“ má znít krátký doplněk k výše uvedenému obrázku. Zda jde jen o pohrobek původních plánů, z nichž Sony vycouvala, nebo naopak o plánovanou úroveň, není v tuto chvíli jasné, možná se ale za celým programem přeci jen skrývá něco víc.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru