Dead Space (remake), Electronic Arts, Vyšly první recenze remaku Dead Space

Vyšly první recenze remaku Dead Space

Novináři hru zatím chválí. Víme, co obsahuje režim New Game+. Známe přesný čas vydání

Zdroj: EA
26. 1. 2023
Název: Dead Space (remake) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 27. 1. 2023

Krátce před vydání remaku sci-fi hororu Dead Space od studia Motive a EA tu máme nejčerstvější novinky a stručnou rekapitulaci toho, co nás čeká. Hra vychází už zítra, tedy v pátek 27. ledna na PC, PS5 a Xboxu Series. Známe už i přesný čas. U nás bude hra k dispozici v 17 hodin. Preload už je také dostupný na všech platformách. Hráče na PC autoři upozorňují, aby nainstalovali hru na SSD a aktualizovali ovladače ke grafické kartě.

Tým také potvrdil, že titul nabídne hned při vydání oblíbený režim New Game+. Pokud jde o to, co nabídne, někdo by mohl informaci považovat za spoiler, a může si tak rovnou přeskočit k dalšímu odstavci. V New Game+ narazíme na Advanced Suit, nové fantomové varianty nekromorfů a hlavně už dříve spekulovaný tajný konec, jehož existenci už před pár dny prozradil achievement. Alternativního konce se ale doberete právě a jen v režimu New Game+, takže musí hru pokořit alespoň dvakrát.

Dozvěděli jsme se rovněž, že PS5 verze by měla mít velikost 31 GB. Bude podporovat haptickou zpětnou vazbu a adaptivní triggery, což má prohloubit celkový zážitek. Pocítíme to prý v akci, při pohybu s magnetickými botami v nulové gravitaci, při použití kinetické energie i stáze. Autoři využili také reproduktor na ovladači. Uvidíme, zda díky tomu bude hra strašidelnější.

Recenze už jsou venku, někdy i hry

Zatímco většina hráčů na hru stále čeká – a my společně s nimi – některé obchody ve Spojených státech ji údajně začaly prodávat předčasně. Hlásili to zákazníci řetězců Walmart a GameStop. Někteří z nich se ke své kopii dostali dokonce už v úterý. Z toho, co bylo napsáno, jste už určitě pochopili, že naši recenzi hned čekat nemůžete.

Embargo zřejmě padne během pár hodin. Embargo padlo během psaní této novinky. Ani tuto informaci jsme od vydavatele neměli. A protože si na rozdíl od situace kolem Forspoken nikdo v zahraničí na review kódy nestěžoval, bylo zřejmé, že ostatní velká média titul k dispozici už dávno měla v dostatečném předstihu. Ostatně na Metacriticu už se scházejí první známky. Ačkoli PS5 a PC verze jsou bez hodnocení, u Xbox Series už aktuálně svítí průměrné skóre 86 procent z šesti recenzí. Skóre už se formuje u všech platforem – PC, PS5 i Xbox Series. Průměr se zatím pohybuje velmi vysoko, okolo 90 procent.

První testy chválí, jak hra odolala ve zkoušce časem nebo grafiku a ozvučení. Povedla se prý vylepšení hádanek, vyprávění a pohyb v nulové gravitaci. Obecně se chválí rozšířený příběh a lore. Akce prý stále skvěle funguje. Zajímavý má být i zmíněný režim New Game+ poskytující důvod hrát znovu. Díky funkci Intensity Director umí být hra nepředvídatelná a strašidelná i na známých místech. Jinde je ale naopak kritizovaná. Objevila se označení jako „nejlepší remake“. Kritiku si naopak vysloužila repetitivní akce. Někdo si stěžuje na chybějící fotomód. Někomu si prý nemusí líbit nový obličej hlavního hrdiny a skutečnost, že mluví. Jiní autoři ale považují za výhodu, že jej vývojáři zbavili jeho mlčenlivosti. Na GameSpotu se třeba objevila kritika vedlejších questů, které prý nejsou moc zajímavé. Všechny změny údajně nejsou stejně povedené, i když má nový obsah dobře zapadat do hry. Přirozeně jde ale o směs různých ohlasů z různých recenzí, takže si některé body mohou odporovat, protože se na nich kritici neshodli. Shoda však panuje v tom, že se hra měla povést.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru