Black Mesa: Blue Shift, Vyšla první epizoda remaku Half-Life: Blue Shift

Vyšla první epizoda remaku Half-Life: Blue Shift

Datadisk pro původní Half-Life v grafice Black Mesa bude vycházet po částech

Zdroj: Valve
17. 3. 2021
Název: Black Mesa: Blue Shift Vývojář: Platformy: Žánr:

V roce 2001 vydali vývojáři ze studia Gearbox ve spolupráci s Valve druhý datadisk pro slavný Half-Life s podtitulem Blue Shift. Hráči se vrátili na stejné místo, ale hlavním hrdinou hry byl bezpečák Barney Calhoun. Vývojáři z uskupení HECU Collective se rozhodli navázat na remake Black Mesa od Crowbar Collective a připravit mod, respektive remake původního datadisku s využitím titulu Black Mesa.

Demonstrace toho, co tým dokáže

Autoři oznámili, že budou svůj projekt vydávat po částech, jednu kapitolu po druhé. A tak se také stalo. Venku je první kapitola, kterou si můžete stáhnout na ModDB nebo na Steam Workshopu. Úvod hry ukáže, jak začíná takový typický den v Black Mesa. Má se ale současně jednat o ukázku schopností samotného týmu, aby si hráči dokázali udělat lepší představu, jak bude hra vypadat, jaký bude dabing a soundtrack.

HECU Collective už dříve vytvořili modifikace Black Mesa: Hazard Сourse After Disaster, Black Mesa: Black Ops a Azure Sheep Remake, což byl jejich první velký projekt. Tři roky podle svých slov pracovali autoři na modu o bezpečákovi a když se dozvěděli, že byl ukončen projekt Black Mesa: Insecurity (Blue Shift na Source enginu), rozhodli se pustit do vlastní variace.

Samotní autoři říkají, že je před nimi dlouhá cesta a uvědomují si, že čekat na takový mod celé roky může být pro komunitu obtížné. Právě proto se rozhodli vydávat jej po částech, což ovšem rozhodně nebude nic snadného. Uvidíme, jak tenhle nápad bude fungovat. Očekávání ovšem držte na uzdě. První kapitola je opravdu kratičká, je to spíš demo. A pokud byste chtěli, můžete se na něj podívat klidně jen prostřednictvím videa.

Half-Life: Blue Shift vyšel v roce 2001 a původně byl zamýšlen jako součást portu pro Dreamcast. Jednalo se o druhý datadisk pro Half-Life po Opposing Force rovněž od Gearboxu. Pracovní název Blue Shift byl Half-Life: Guard Duty. I když port pro Dreamcast byl nakonec zrušen, datadisk přežil a dorazil na PC včetně vylepšené grafiky. Jeho recenze však byly spíš jen lehce nadprůměrné.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru