Motorbike Evolution 2024, Petr Šimůnek, Vyšla česká závodní hra Motorbike Evolution 2024

Vyšla česká závodní hra Motorbike Evolution 2024

Další iterace Engine Evolution je na světě. Čeká se ještě na formule a sajdkáry

Zdroj: Petr Šimůnek
26. 3. 2024
Název: Motorbike Evolution 2024 Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Vývojář Petr Šimůnek vydal novou hru. Autor série Engine Evolution, ale také titulu Bitva u Hořic 1423, rozdělil svůj původně kombinovaný závodní kousek na Motorbike Evolution 2024, Formula Evolution 2024 a Sidecar Evolution 2024. Prvně jmenované motorky včera vyšly, a série se tak vlastně vrací ke kořenům, protože u samotných motorek Petr začínal.

Princip hry zůstal stejný. Jedná se o free-to-play projekt, který je momentálně v early accessu. Petr Šimůnek na hře pracuje už od střední školy a postupně ji vylepšuje a vydává dílčí verze. Plná verze nabídne 80 motocyklů, 40 skutečných i smyšlených tratí a bohaté možnosti úprav. Prioritou je přitom on-line závodění až pro 40 lidí.

Formule a sajdkáry jsou na cestě

V programu předběžného přístupu by Motorbike Evolution 2024 měl strávit přibližně dva až čtyři měsíce. V aktuálním buildu najdete 25 tratí a 80 strojů. Plná verze jich bude mít ještě víc. Titul má profil na Steamu i na Epic Games Storu.

Jak už ale bylo řečeno, tímto vydáním Petr nekončí a na cestě má další dva tituly – Formula Evolution 2024 a Sidecar Evolution 2024. Formulemi bychom se měli svézt ve druhém čtvrtletí letošního roku a na sajdkáry dojde podle autora ve třetím čtvrtletí. V obou případech si ale už nyní můžete vyzkoušet demoverzi.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru