Výrobní cena PS5 se má pohybovat kolem 450 dolarů

Pokud se Sony nerozhodne výrobu dotovat, za novou generaci zřejmě zaplatíme víc

14. 2. 2020

Polovina února je za námi, očekávané odhalení PlayStationu 5 dosud neproběhlo a snad i kvůli obavám z nákazy koronavirem se zdá, že svět videoher upadl několik měsíců před střídáním konzolových generací do nepříjemné letargie. Pročísnout se ji nicméně snaží redaktoři Bloombergu, kteří v noci na dnešek přinesli zákulisní informace o možné ceně PS5 a aktuálním stavu jeho vývoje, podepřené o výpovědi zdrojů blízkých Sony. V článku, pravda, nepadne stran zdroje zpráv ani jedno konkrétní jméno a stále tak jde o spekulace, na druhou stranu však není třeba dlouze vysvětlovat, nakolik důvěryhodná agentura Bloomberg je a s jakými informacemi přichází do styku.

Začneme-li výrobní cenou konzole, má se i ve vztahu k cenám a dostupnosti jednotlivých komponent pohybovat momentálně kolem 450 dolarů. Jen pro připomenutí uvádíme, že výrobní cena PS4 byla podle IHS Markit 381 dolarů, a jak si určitě uvědomujete, produkt by se měl v ideálním případě prodávat dráž, i když to není u konzolí pravidlem. Sony se tak podle Bloombergu nachází v nesnadné pozici, nasadila vyčkávací taktiku a cenu odvodí až v reakci na kroky Microsoftu a další detaily o Xbox Series X.

O této konzoli se článek Bloombergu nezmiňuje, komentář analytika Daniela Ahmada ale uvádí, že výrobní cena nového Xboxu by se měla pohybovat – opět na základě cen komponent – někde mezi 460-520 dolary, což si zřejmě chtějí nechat v Sony nejdříve potvrdit. Bez zajímavosti pak není ani informace, že má Sony momentálně největší problém s dodávkami NAND pamětí, zejména kvůli obrovské poptávce ze strany výrobců mobilních telefonů a nehodlá nic podcenit ve smyslu chlazení a pravděpodobně i hlučnosti zařízení. Zatím se ale nemluví o tom, že by produkčně neměla Sony očekávané vánoční období zvládnout.

Článek rovněž zmiňuje launchové tituly, o nichž jsme v souvislosti s novými konzolemi mluvili před několika týdny. Microsoft potvrdil, že v horizontu dvou let budou vycházet hry souběžně pro novou i předchozí generaci, zatímco od Sony přinejmenším novinář Jason Schereier očekává, že PS5 své ryze exkluzivní tituly mít bude. Bloomberg nicméně potvrdil, že s uvedením nového PlayStationu budou dostupné hry pro obě generace, neupřesňuje ale, zda je řeč jen o third party hrách – u nichž je to pochopitelné – nebo zda se výrok týká i first party titulů.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru