Gran Turismo 7, Sony Interactive Entertainment, Výrobci periferií lákají na letošní vydání Gran Turismo 7

Výrobci periferií lákají na letošní vydání Gran Turismo 7

Next Level Racing zveřejnili a následně smazali logo GT7. Odůvodnění však hráči nevěří

Zdroj: Gran Turismo Sport, Sony
21. 5. 2020
Název: Gran Turismo 7 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 4. 3. 2022

Už od loňského července víme, že studio Polyphony Digital blíže neurčenou dobu pracuje na dalším pokračování slavné závodní série Gran Turismo. V diskuzi s redaktory magazínu GTPlanet to naznačil hlavní designér a šéf studia Kazunori Jamauči, který mluvil o tom, kterak v sobě bude nová hra spojovat tradiční prvky s těmi nejmodernějšími. Mluvil rovněž o velké oblibě, kterou chová k virtuální realitě a v kombinaci s možnostmi, které přinese konzole PlayStation 5 se začalo otevřeně mluvit o vysokém rozlišení a až 120 snímky za vteřinu. Informace z loňského léta pak vyplavaly na povrch v lednu, kdy šéf Sony Interactive Entertainemnt Jim Ryan lákal na nový, v mezičase již představený ovladač DualSense, díky kterému je „hraní Gran Turisma úplně jiným zážitkem“. Je sice pravda, že Ryan tehdy přímo zmiňoval GT Sport – tedy dosud poslední díl série na PlayStationu 4 – nicméně spojení s novou generací konzolí nenechalo hráče úplně v klidu a očekávání od té chvíle narůstá. O necelý půlrok později navíc přichází další náznak možného uvedení Gran Turisma 7 a paradoxně i proto, že nepochází přímo od Sony, mu fanoušci věnují nebývalou pozornost.

Zdroj: Next Level Racing

Na sociálních účtech společnosti Next Level Racing, která se zabývá výrobou závodních či leteckých periferií, obzvláště pak herních kokpitů, se objevil nenápadný příspěvek, v němž se komunitní manažeři ptali fanoušků, na kterou z letošních závodních her se těší nejvíc. Konkrétně měli hráči na výběr tituly Automobilista 2, Dirt 5 a F1 2020, které však rovněž doplňovalo logo GT7 v grafice odpovídající předchozím dílům. První tři zmiňované tituly jsou oznámené a jejich vydání je pro letošek potvrzeno, o Gran Turismu 7 se ale zatím oficiálně nemluvilo, a pokud by měla být informace pravdivá, byť nyní zveřejněná omylem, potvrzení bychom se zřejmě nedočkali dřív, nežli během chystané prezentace nových titulů, s níž by měla Sony přijít podle svých slov „již brzy“.

Naše grafické oddělení jen využilo neoficiální logo, které koluje po internetu. Omlouváme se za zmatení, které to mohlo vyvolat.

Možná i to je nakonec důvod, proč byl obrázek z Twitteru, Instagramu i Facebooku smazán a nahradilo ho následující vyjádření: „Náš tým si všiml, že média začala logo z našeho předchozího příspěvku mylně interpretovat. Neodráží žádnou informaci, kterou bychom měli k dispozici a vyvracíme, že bychom cokoliv věděli ohledně launche GT7. Všechny závěry médií nejsou jednoduše pravdivé. I kvůli tomu jsme se rozhodli předchozí příspěvek smazat. Naše grafické oddělení jen využilo neoficiální logo, které koluje po internetu. Omlouváme se za zmatení, které to mohlo vyvolat.“ Na první pohled by šlo u tohoto vyjádření skončit a celou kauzu dál nerozebírat – ostatně, grafika pro účty na sociálních sítích vzniká nárazově, někdy i poměrně rychle s přihlédnutím k aktuálnímu nápadu a umíme si představit, že někdo z grafiků zkrátka konal rychleji, než přemýšlel. Nejednoznačné vysvětlení, které navíc opět zmiňuje GT7 a navíc v souvislosti s uvedením hry, však hráče ještě víc rozdráždilo.

Co je asi nejdůležitější, žádné podobné logo na internetu rozhodně nekoluje, jak tvrdí zástupci Next Level Racing. Pokud začnete hledat, budete narážet na loga, která sice to aktuální připomínají, ale významně se liší ve fontu číslice sedm. Uživatelé diskuzního portálu ResetEra si navíc všimli bezchybného usazení číslice vedle loga GT a odpovídajících proporcí, které jednoznačně popírají obvyklý rychlý nástřel neoficiální verze očekávané podoby loga na základě designu předchozích dílů. Jak navíc komunita na ResetEře podotýká, pátý a šestý díl měnil font číslice, takže ani určitá kritika těchto spekulací, narážející na odlišnou podobu čísel 6 a 7, nemusí být úplně platná. Na druhou stranu tím ale netvrdíme, že GT7 musí automaticky vyjít v letošním roce, nedivili bychom se však, kdyby bylo spojeno s úvodní fází marketingu, souvisejícího s PlayStationem 5 a mělo by na něj dojít výhledově do 12-15 měsíců. Otázkou ale samozřejmě zůstává, zda by byli vývojáři schopní dokončit novou hru za 3,5 roku po vydání Gran Turismo Sport, bez ohledu na to, že v začátcích série jsme museli čekat zpravidla pouhé dva roky. V živé paměti ale stále zůstává zdlouhavá cesta k pátému dílu, na který hráči čekali o uvedení GT4 dlouhých šest let, tak snad budeme mít tentokrát trochu víc štěstí…

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru