Výroba vylepšeného Switche má začít v červenci

Výroba vylepšeného Switche má začít v červenci

Bloomberg zopakoval spekulace o OLED displeji a podpoře 4K. Konzole prý dorazí o Vánocích

Zdroj: Ilustrační obrázek, Retro Dodo
4. 3. 2021

Nikdo zřejmě nepochybuje nad tím, že Nintendo připravuje vylepšenou verzi Switche. Spekulací se v uplynulých měsících a letech objevilo tolik, že je už pouze otázkou času, než japonská společnost domnělý „Switch Pro“ oznámí, tak se ale stále neděje a jediné, na co se můžeme obracet, jsou zase a jenom spekulace. Ty nejnovější však přináší důvěryhodná agentura Bloomberg, která měla údajně získat informace od zástupců Samsungu, kteří z pochopitelných důvodů zůstávají v anonymitě. Měli však agentuře potvrdit, že už v polovině roku začnou s výrobou 7palcových OLED displejů s rozlišením 720p, které jsou určeny pro Nintendo, resp. nástupce úspěšné konzole.

„Samsung začne s masovou výrobou OLED panelů v červnu, měsíčním cílem je připravit necelý milion kusů,“ odkazuje se Bloomberg na své zdroje. V červenci pak má první várka putovat k linkám, kde se bude nové zařízení sestavovat, aby bylo připraveno k možnému uvedení už v období příštích Vánoc. „OLED panel nemá tak vysokou spotřebu, nabízí vyšší kontrast a v porovnání s aktuálním LCD Nintenda Switch i pravděpodobně rychlejší odezvu,“ uvedl pro Bloomberg Jošio Tamura z konzultační společnosti DSCC. Zapojení OLED panelu se jeví také jako vhodný marketingový krok, podle Bloombergu ale nebude příliš na místě přirovnávat kvalitu k displejům v mobilních telefonech. Nižší rozlišení prý mělo Nintendu umožnit finanční úsporu a také s přihlédnutím k 7palcové úhlopřičce mohou při porovnání s nejdražšími telefony vyvstat určité kompromisy.

Pokud by Nintendo připravilo nový dok, který by neplnil jen funkci kolébky s porty, ale nabídl zařízení výkon navíc, pak můžeme začít opatrně mluvit o hraní ve 4K i na Switchi.

Dále je v textu opět zmíněno rozlišení 4K, s nímž se dle spekulací počítá při zapojení do doku. Jenže zatímco doteď jsme o tomto výstupu mluvili jako o možnosti, která nemusí být využita pro hry, analytik Matthew Kanterman v citovaném článku přichází se spojením „4K graphics“. Právě tímto přístupem by podle analytika mohlo Nintendo významněji promluvit do konkurenčního boje se Sony a Microsoftem, tyto úvahy se nám ale bez zásahu do podoby a funkcí doku nezdají jako pravděpodobné. Pokud by však Nintendo připravilo novou plastovou přihrádku, která by neplnila jen funkci kolébky s porty, ale nabídla zařízení výkon navíc, pak můžeme opatrně o hraní ve 4K na Switchi mluvit. Stejně jako v úvodu se ale i na tomto místě můžeme odkázat pouze na předchozí spekulace a čekat na oznámení Nintenda.

Že se tak ale nemusí stát ještě dlouho, naznačoval v únoru prezident společnosti Šuntaro Furukawa, který uvedl, že v dohledné době opravdu nemají nic k představení, jak dlouhá ona dohledná doba je ale může být velmi relativní. Plány se mění a s ohledem na aktuální situaci ve světě může Nintendo například jen vyčkávat do doby, než bude mít dostatečné množství vyrobených kusů, aby se neopakovala situace kolem PS5 a Xbox Series.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru