Quake, Bethesda Softworks, Vylepšený Quake obsahuje vystřiženou část jedné úrovně

Vylepšený Quake obsahuje vystřiženou část jedné úrovně

Můžete si zahrát level E2M6 v původní verzi tak, jak jej John Romero kdysi zamýšlel

Zdroj: id Software
23. 8. 2021
Název: Quake Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 8. 2021

Aktuální remaster prvního dílu akce Quake od studia id Software nenabízí jen grafické novinky, ale i ty obsahové. Uživatel s přezdívkou starshipwaters na Twitteru upozornil, že updatovaná verze disponuje také vystřiženou částí jedné z úrovní, která byla původně kvůli technickým omezením zkrácena.

Jedná se o level E2M6: Dismal Oubliette. John Romero jej musel v době, kdy se hra chystala poprvé na trh, osekat, aby se vešel na jednu disketu. Už před lety ale prozradil, že si tento pozůstatek zřejmě jako jediný nechal a vydal jej dodatečně jako E2M10: Lost Entrance of the Dismal Oubliette.

Přísně vzato tak nejde o úplnou novinku, protože už jste si v minulosti mohli původní verzi osahat, ale nebyla součástí originální hry. A také jste pro to museli něco udělat. Spousta hráčů ani nevěděla, že nějaká jiná alternativní verze existuje. V tom je právě kouzlo aktuální oficiální verze.

Nenávratně ztracené poklady

Nejde přitom o jedinou úroveň, kterou museli autoři prokrátit. K jejich původním verzím však neměl Romero potřebná data, takže jsou zřejmě ztracené nadobro. Romero před lety zalitoval, že si neudělal jejich kopie, protože s nimi pochopitelně strávil spoustu času. A z dnešního pohledu jde skutečně o obrovskou ztrátu, kterou by fanoušci byli ochotní vyvážit zlatem.

Když se ale vrátíme zpět k Dismal Oubliette, zahrnutí kompletní verze do vylepšené edice jen svědčí o tom, jak zodpovědně autoři ke svému úkolu přistoupili, aniž by na tento bonus nějak hlasitě upozorňovali. Třeba se ještě ukáže, že podobných překvapení se v remasteru nachází více. A pokud vás vylepšená edice nezajímá, stáhněte si E2M10: Lost Entrance of the Dismal Oubliette jako samostatnou mapu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru