Fatal Frame: Maiden of Black Water, Koei Tecmo, Nintendo, Vylepšený Fatal Frame pro PC i konzole vyjde koncem října

Vylepšený Fatal Frame pro PC i konzole vyjde v říjnu

Maiden of Black Water se přestavuje v novém videu a slibuje různé bonusové kostýmy

Zdroj: Koei Tecmo
28. 7. 2021
Název: Fatal Frame: Maiden of Black Water Vývojář: Vydavatel: , Platformy: , , , , , , Žánr: , Datum vydání: 28. 10. 2021

Společnost Koei Tecmo nás informovala o novinkách vztahujících se k vylepšené verzi survival hororu Fatal Frame: Maiden of Black Water a vydala rovněž novou upoutávku. Titul původně vydaný pouze pro Wii U ze série známé v Evropě pod názvem Project Zero dorazí na trh 28. října. Hra bude k dispozici pro PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Switch.

Hadříky a šatičky

Vylepšená verze Maiden of Black Water z roku 2014 nás znovu vezme na fiktivní horu Hikami, ale celá lokace je inspirována nechvalně proslulým lesem Aokigahara, který se nachází na úpatí hory Fudži a říká se mu les sebevrahů. Fanoušci se mohou těšit na úplně nový fotomód, který nebyl součástí originálu a chybět nebudou přirozeně ani nejrůznější postprodukční efekty.

Hráči budou mít rovněž přístup k celé plejádě bonusových kostýmů a doplňků, které původně prošly v Evropě cenzurou, protože některé promočené noční košilky byly zřejmě pro naše publikum až příliš nemravné. Bohužel. Tak to dopadá, když do Evropy zamíří verze učesaná podle severoamerické módy.

První díl této japonské hororové ságy vyšel v roce 2001 na PS2 a není náhodou, že vylepšená verze Maiden of Black Water připomene právě 20. výročí značky. Společnost Koei Tecmo proto rovněž představila speciální Digital Deluxe edici, která obsahuje kromě hry samotné také digitální artbook a šest dalších kostýmů inspirovaných postavami z předchozích her.

Už původní hra využívala GamePad pro Wii a jeho gyroskop coby ekvivalent kamery, s jejíž pomocí odrážíte duchy, a tento koncept by mělo být velmi snadné přenést na Switch. Snad si autoři vyhrají také s ovládáním pro ostatní platformy. Jinak jde o klasický survival horor staromódního až archaického střihu, který sází na tradiční duchařinu a zásadní roli v něm hraje voda coby symbol zranitelnosti, přirozená bariéra, zpomalující element i hrozba.

Spuštěn byl také oficiální web, kde najdete podrobnosti o příběhu, postavách i hratelnosti.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru