Fatal Frame: Maiden of Black Water, Koei Tecmo, Nintendo, Vylepšený Fatal Frame může vést k novému dílu

Vylepšený Fatal Frame může vést k novému dílu

Pokud si remaster povede dobře, autoři doufají v pokračování. V přípravě je také film

Zdroj: Koei Tecmo
6. 8. 2021
Název: Fatal Frame: Maiden of Black Water Vývojář: Vydavatel: , Platformy: , , , , , , Žánr: , Datum vydání: 28. 10. 2021

Remaster Fatal Frame: Maiden of Black Water z roku 2014 a navíc pro všechny možné konzole a PC je na cestě, ale co dál? Zvědavost fanoušků tímto oznámením samozřejmě nebyla zcela ukojena a naopak chtějí (chceme) víc. Pravdou je, že o možném pokračování se v souvislosti s touto japonskou hororovou sérií od společnosti Koei Tecmo mluvilo už několikrát v uplynulých letech. Tyto debaty pak zesílily, když se přiblížilo 20. výročí ságy, jež připadá na letošek.

Dlouholetý producent Fatal Frame Keisuke Kikuči opakovaně zmínil, že by se k survival hororu vrátil rád, ale zdůrazňoval, že rozhodnutí není jen na něm. A navíc je po uvolnění Maiden of Black Water na další platformy nejasné, jakou vlastně teď v právech hraje roli Nintendo, které bylo po víc než deset let koproducentem série, na což se Kikuči rovněž v minulosti odvolával. Nintendo má spoluvlastnit práva od roku 2012. Když ale vychází remaster, může to znamenat zájem vydavatele o IP jako takovou a potenciální nové díly, nebo ne?

„Přáli bychom si, aby to vedlo k úplně nové hře.“

Právě Keisuke Kikuči se k tomu vyjádřil pro japonský magazín Famitsu. Byl dotázán, zda se může série zase rozjet, pokud si nová verze Maiden of Black Water povede dobře. A skutečně dal fanouškům naději. “V to doufám. Vydáváme tuhle hru při příležitosti 20. výročí série a doufáme, že spousta fanoušků této příležitosti využije a titul si zahraje,” uvedl Kikuči. “Přáli bychom si, aby to vedlo k úplně nové hře,” dodal.

To zní docela slibně, musím říct. Zejména, pokud by se skutečně značka vymanila z exkluzivity a dostala se do rukou i dalším hráčům. Od vydání titulu Mask of the Lunar Eclipse z roku 2008, který navíc nikdy oficiálně neopustil Japonsko, se Fatal Frame objevoval jen na konzolích od Nintenda – Wii, 3DS, Wii U. A jeho prodejnosti to zjevně uškodilo. Nintendo promine. Podle mě Fatal Frame potřebuje být velkou multiplatformní značkou jako Resident Evil (a snad jednou znovu i Silent Hill), aby se pravidelně rozrůstal o nové díly a byl komerčně úspěšný, jinak ho stihne podobný osud jako Siren.

A pak je tu ještě jeden dobrý důvod trochu přitopit pod kotlem. Vedle remasteru Maiden of Black Water se totiž chystá také film podle této série, který by mohl značku pomoci nakopnout. Francouzský režisér a scénárista Christophe Gans, který v roce 2006 přivedl do kin filmovou adaptaci slavné hororové série Silent Hill od Konami, pracuje nejen na jejím pokračování, ale právě i filmu podle Fatal Frame.

V rozhovoru pro magazín AlloCiné slíbil, že se jeho Fatal Frame bude odehrávat v Japonsku a režisér jej nechce po vzoru některých amerických hororových remaků vykořenit z jeho původního prostředí, což je samozřejmě chvályhodné.

První díl ságy vyšel v prosinci 2001 na PlayStation 2 a později také na Xbox. Remaster Maiden of Black Water vychází 28. října.

Fatal Frame: Maiden of Black Water, Koei Tecmo, Nintendo, Vylepšený Fatal Frame může vést k novému dílu

Fatal Frame nemíří na stříbrné plátno poprvé

Série Fatal Frame už se jedné filmové adaptace dočkala. V roce 2014 měl premiéru japonský film, věhlasu videohry ani dalších zfilmovaných hororových her však nedosáhl. Hollywoodská adaptace byla oznámena dokonce už v roce 2003 v produkci studia DreamWorks. Se scénářem měl dokonce pomáhat (nikoli psát!) slavný Steven Spielberg.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru