Vylepšené verze se zřejmě dočká i Mafia III

Vylepšené verze se zřejmě dočká i Mafia III

Hra dostala rating na Tchaj-wanu. Součástí úniku je i dnes potvrzený remaster Saints Row 3

Zdroj: 2K Games
6. 4. 2020

Už o víkendu jsme vás informovali, že se v katalogu her, které prošly pod rukama jihokorejské ratingové komise, objevila definitivní edice Mafie II. Bez ohledu na to, že nešlo o oficiálně potvrzený remaster, považovali jsme zprávu vzhledem k dlouhé historii podobných úniků z dat ratingových subjektů za věrohodnou a naše domněnky se začínají zkraje nového týdne potvrzovat. Stejná hra – Mafia II: Definitive Edition – se totiž objevila také v zápisu tchajwanské komise a dokonce s potvrzenými platformami PC, PS4 a Xbox One. Není to však jediný díl série, na který se můžeme s největší pravděpodobností točit. Svůj rating totiž na Tchaj-wanu obdržel také třetí díl z roku 2016, kterého bychom se měli dočkat na shodných platformách.

V zápisu se společně s oběma díly Mafie objevil i remaster Saints Row The Third, který navíc byl v průběhu pondělí oficiálně potvrzen.

Pokud vám zápis totožného titulu v databázi dvou na sobě nezávislých orgánů nepřipadá jako dostatečný důkaz, můžeme přihodit ještě remaster Saints Row The Third. Ten sice s Mafií jako takovou nesouvisí, s únikem informací už ale určitě ano. Právě třetí Saints Row se totiž v zápisu objevilo společně s oběma díly Mafie a v průběhu pondělí došlo na jeho oficiální potvrzení, takže téměř jistě nejde o chybu a je pouze na vydavateli 2K Games, kdy remastery gangsterské akce oznámí.

Skutečnost, že se vylepšených verzí dočkají i hráči na PC, pak jde ruku v ruce s další zdánlivě nesouvisející záležitostí. Společnost Nvidia totiž nedávno prezentovala možnosti svého rednerovacího systému DLSS 2.0, který využívá umělou inteligenci a strojové učení, a možnosti demonstrovala na malinké scéně nápadně se podobající právě Mafii II. Ačkoliv Nvidia nezmínila, z jaké hry ukázka pochází, spojitost je i na základě vozidla poměrně zřetelná a je tudíž možné, že se o upscale obrazu alespoň na počítačích postará právě DLSS 2.0. Sami se nakonec můžete přesvědčit sami, pokud si videoprezentaci přetočíte přibližně na čas 41:10 a zhlédnete pasáž o implementaci technologie.

Pokud bychom se měli bavit o užitečnosti obou definitivních edic, v případě Mafie III asi nedojde na žádné výrazné vylepšení, vzhledem k tomu, že hra pochází z roku 2016. Na druhou stranu Mafia II není dostupná na PlayStationu 4, takže si alespoň tímto způsobem může najít cestu k novým hráčům a rozšířit zážitek o trochu tradičnější záležitost, více se podobající prvnímu dílu. A když je řeč o něm, odvážné úvahy o jeho remasteru, nebo spíše remaku či dokonce rebootu, bychom zatím dali stranou. Ačkoliv se ve studiu Hangar 13 něco děje a na dříve potvrzené nové značce už nemusí vývojáři pracovat, pořád to automaticky nepotvrzuje ani čtvrtý díl Mafie, ani nic dalšího a v tomto případě nezbývá nic jiného, než trpělivě čekat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru