Mass Effect Legendary Edition, Electronic Arts, Vylepšená trilogie Mass Effect má dorazit v březnu

Vylepšená trilogie Mass Effect má dorazit v březnu

Dvojice obchodů poslala do světa stejné datum. Pak zase z webu termín rychle zmizel

Zdroj: BioWare
12. 1. 2021
Název: Mass Effect Legendary Edition Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 14. 5. 2021

Kolekce Mass Effect: Legendary Edition obsahující remasterované první tři díly sci-fi ságy od studia BioWare by mohla vyjít 12. března. Uživatel Twitteru s přezdívkou Idle Sloth si povšiml, že na tento termín lákají, respektive lákaly obchody Shopitree a GSShop. Zatím se obecně mluvilo o prvním až druhém kvartálu letošního roku, případně jarním okně.

Na multiplayer zřejmě nedojde

Stojí za zmínku, že z obou obchodů informace zmizela, což se obvykle vykládá jako snaha zamést stopy po sobě stopy a nepřímé potvrzení předchozího údaje. Mass Effect: Legendary Edition míří na PC, PS4 a Xbox One. Nové konzole se pak dočkají nějakých blíže neupřesněných vylepšení. Oznámena byla oficiálně po dlouhých spekulacích až loni začátkem listopadu na takzvaný N7 Day.

Autoři sami zdůraznili, že nejde o plnohodnotné remaky, ale vylepšené původní hry, které modernizují celkový zážitek pro veterány i nováčky. Kolekce bude obsahovat všechna starší rozšíření, ale Mass Effect 3 pravděpodobně přijde o svůj původní multiplayer, což je trochu škoda. Minimálně se k němu autoři zatím nijak nehlásí. Samozřejmostí je rozlišení 4K, vyšší framerate a detailnější textury.

Neměli bychom zapomínat na to, že vedle kolekce v kancelářích BioWare vzniká také úplně nové pokračování. Vývoj nového Mass Effectu po předchozích spekulacích autoři potvrdili při stejné příležitosti jako Legendary Edition. V prosinci jsme se pak na akci The Game Awards dočkali první upoutávky, která slibuje, že se můžeme těšit na pokračování původní trilogie. Bylo ale naznačeno, že se další díl může nějak propojit i s Andromedou.

Už na podzim 2019 magazín Kotaku informoval, že ve studiu BioWare Edmonton je ve vývoji nový díl a projekt vede Mike Gamble, který se podílel i na starších hrách. Mike Gamble pracoval na předchozích dílech Mass Effectu a poté na Anthemu. Jiné dvě důležité osobnosti bohužel studio BioWare mezitím opustily. Casey Hudson a Mark Darrah se už pod dalšími projekty slavného týmu nepodepíší.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru