Vydejte se za dinosaury na virtuální cestu do pravěku

Vydejte se za dinosaury na virtuální cestu do pravěku

České studio DIVR Labs navazuje na Golema a Archnoid další zážitkovou hrou

Zdroj: DIVR Labs
28. 7. 2020

Autoři VR zážitků Golem a Archnoid ze studia DIVR Labs spustili svůj nejnovější počin. Tentokrát se vydáme ještě hlouběji do minulosti než v případě Golema zasazeného do Prahy za vlády Rudolfa II. Vypravíme se 80 milionů let nazpět mezi dinosaury. Úkolem hráčů je najít stopy neznámého druhu pravěkého veleještěra.

Stejně jako předchozí zážitky je hra určená pro děti od 8 let, je možné si ji užít až ve čtyřech lidech a trvá přibližně 25 minut. Funguje ale také v singlu. Na rozdíl od předchozích počinů ale nenajdete novinku v suterénu hračkářství Hamleys v ulici Na Příkopě v centru Prahy, ale v nákupním areálu Premium Outlet Prague Airport nedaleko pražského letiště.

Kromě nového druhu dinosaura samozřejmě narazíte také na další známé giganty, které nebudete obdivovat jen ze země, ale i ze vzduchu. Hráči se pohybují v prostoru o rozloze více než 200 metrů čtverečních. Stejně jako v případě předchozích her si speciální počítač nosíte stále s sebou v batohu na zádech. Ten je propojen s VR headsetem, kterému dodávají další rozměr skutečné kulisy s různými reálnými rekvizitami a smyslovými vjemy. Použité headsety HP Reverb se chlubí rozlišením 2160×2160 bodů na jedno oko.

Nový počin má být ještě povedenější než předchozí hry. Zajímavé je, že premiéru měl titul už v březnu v Dubaji, kde se nachází v hračkářství Hamleys. Na projektu pracovalo 12 vývojářů a jeho realizace přišla na desítky milionů korun, prozradil tým. Vznikal přibližně rok. Na zážitkové VR hry ve skutečném prostředí studio DIVR Labs přesedlalo poté, co v roce 2016 vydalo ještě na PC svůj titul Blue Effect VR. Najít jej stále můžete na Steamu a stojí tu přibližně 8 eur. Vstupenka mezi dinosaury vás přijde na 450 korun.

 

Pokud vás práce DIVR Labs zajímá víc, můžete si pustit náš starší rozhovor s Lukášem Burdou o Golemovi, naše dojmy ze sci-fi hororu Arachnoid VR nebo rozhovor o něm s Jakubem Kučerou. Už dříve jsme si vyzkoušeli také Golem VR. A jestli vás zajímá, jak u hraní budete vypadat, podívejte se na naši „němou grotesku”.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru