Vydavatel smazal trailery na adventuru Mozart Requiem

Pocházely prý ze staré verze. Výsledná hra má být hezčí, ale zatím ji autoři nechtějí ukázat

Zdroj: GameCO Studios
16. 3. 2021
Název: Mozart Requiem Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 12. 10. 2021 Platformy: , Žánr:

Představení adventury Mozart Requiem pro PlayStation 4 a Switch by mi udělalo velkou radost, pokud by se z něj nevyklubalo to, co překvapilo i nás. Premisou zajímavý, ale nepěkný titul se ukázal být ve skutečnosti hrou z roku 2008, která dříve vyšla pod názvy Mozart – The Last Secret nebo Mozart: The Conspirators of Prague.

Pod oficiální tiskovou zprávou byly podepsané společnosti GS2 Games a HR Games. Ani slovo o tom, že by se mělo jednat o port nebo remaster starší hry od jiného studia. Naopak ještě zazní, jak je pro takový projekt těžké najít vydavatele. Manny Granillo z HR Games si pochvaloval, jak je skvělé spolupracovat s GS2 Games, aby přinesli jejich titul na PlayStation 4 a Switch. “Najít správného partnera, který rozumí vývoji her a příběhu je vždy výzva,” dodal.

Nabízí se otázka, co vydavatel vlastně sledoval tím, že informaci o starší verzi zamlčel, protože by to šlo chápat spíš jako alibi pro technickou stránku.

Zjevně to má působit dojmem, že se tu bavíme o nové hře. Navíc se tisková zpráva a oficiální web hemží slovními obraty jako “nádherně realistická prostředí”, “ohromující 3D” nebo “přesně vymodelovaná Praha podle dobových map”. Nabízí se tak otázka, co vydavatel vlastně sledoval tím, že informaci o starší verzi zamlčel, protože by to šlo chápat spíš jako alibi pro technickou stránku. Samotná tisková zpráva působí, jako by vznikla také v roce 2008 jako originál.

Tady ale výčet zajímavostí nekončí. V pátek společnost GS2 Games potichu a bez vysvětlení odstranila všechna tři starší videa k Mozart Requiem ze svého kanálu na YouTube, respektive je označila jako soukromá. Včetně bizarního launch traileru na hru, která má přitom vyjít až v říjnu. Na tuhle upoutávku se ostatně můžete stále podívat díky jejím kopiím. Videa si nepustíte ani na oficiálním webu, kde přitom ale formálně stále mají své místo, i když návštěvníkům nic neukážou.

Pochopitelně mě zajímalo, jaký k tomu měl vydavatel důvod. Zástupce společnosti GS2 Games mi odpověděl, že záběry pocházely z nedokončené verze, a proto se rozhodli je dát pryč. Autoři prý nejprve hru dokončí a poté vydají další upoutávku. A proč tiskovka ani web nezmiňují, že se ve skutečnosti jedná o starší hru? Prý protože tahle verze nevyšla na konzolích.

Skutečnost, že nejprve vydáte několik videí, která následně stáhnete s tím, že nereprezentovala výslednou kvalitu, mě nutila ptát se, zda tedy můžeme očekávat nějaká zásadní vylepšení ve srovnání s originálem pro PC. A také, jestli je můžeme už nyní vidět třeba na obrázcích. Podle zástupce GS2 Games má být Mozart skutečně hezčí. Ze hry však nic firma ukázat zatím nechce.

Způsob, kterým „novinku“ autoři a vydavatel představují, je katastrofa.

Až bude hotová, ukážou nám prý vývojáři nové video i screenshoty. Na Mozart Requiem podle vyjádření GS2 Games pracuje malý vývojářský tým, který se údajně snaží dostat z originálu maximum, aby výsledkem byla velmi dobrá hra. Jaké jsou přesně vztahy mezi HR Games, GS2 Games a GameCO Studios (Game Consulting Studios) coby původními autory, už jsem se nedozvěděl.

Výlet do Prahy 18. století ve společnosti Mozarta bych si nechal líbit, stejně jako setkání s dalšími historickými postavami nebo možnost “být při tom”, když měla ve Stavovském divadle premiéru opera Don Giovanni. Původní hru jsem nehrál a vlastně jsem ani netušil, že nějaká taková adventura existovala. Ale způsob, kterým “novinku” autoři a vydavatel představují, je katastrofa. Ještě větší než to, jak hra vypadala na smazaných videích. Zejména s ohledem na skutečnost, že je hra v předprodeji za 50 dolarů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru