Mozart Requiem, GS2 Games, Vydavatel smazal upoutávky na adventuru Mozart Requiem

Vydavatel smazal trailery na adventuru Mozart Requiem

Pocházely prý ze staré verze. Výsledná hra má být hezčí, ale zatím ji autoři nechtějí ukázat

Zdroj: GameCO Studios
16. 3. 2021
Název: Mozart Requiem Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 12. 10. 2021

Představení adventury Mozart Requiem pro PlayStation 4 a Switch by mi udělalo velkou radost, pokud by se z něj nevyklubalo to, co překvapilo i nás. Premisou zajímavý, ale nepěkný titul se ukázal být ve skutečnosti hrou z roku 2008, která dříve vyšla pod názvy Mozart – The Last Secret nebo Mozart: The Conspirators of Prague.

Pod oficiální tiskovou zprávou byly podepsané společnosti GS2 Games a HR Games. Ani slovo o tom, že by se mělo jednat o port nebo remaster starší hry od jiného studia. Naopak ještě zazní, jak je pro takový projekt těžké najít vydavatele. Manny Granillo z HR Games si pochvaloval, jak je skvělé spolupracovat s GS2 Games, aby přinesli jejich titul na PlayStation 4 a Switch. “Najít správného partnera, který rozumí vývoji her a příběhu je vždy výzva,” dodal.

Nabízí se otázka, co vydavatel vlastně sledoval tím, že informaci o starší verzi zamlčel, protože by to šlo chápat spíš jako alibi pro technickou stránku.

Zjevně to má působit dojmem, že se tu bavíme o nové hře. Navíc se tisková zpráva a oficiální web hemží slovními obraty jako “nádherně realistická prostředí”, “ohromující 3D” nebo “přesně vymodelovaná Praha podle dobových map”. Nabízí se tak otázka, co vydavatel vlastně sledoval tím, že informaci o starší verzi zamlčel, protože by to šlo chápat spíš jako alibi pro technickou stránku. Samotná tisková zpráva působí, jako by vznikla také v roce 2008 jako originál.

Tady ale výčet zajímavostí nekončí. V pátek společnost GS2 Games potichu a bez vysvětlení odstranila všechna tři starší videa k Mozart Requiem ze svého kanálu na YouTube, respektive je označila jako soukromá. Včetně bizarního launch traileru na hru, která má přitom vyjít až v říjnu. Na tuhle upoutávku se ostatně můžete stále podívat díky jejím kopiím. Videa si nepustíte ani na oficiálním webu, kde přitom ale formálně stále mají své místo, i když návštěvníkům nic neukážou.

Pochopitelně mě zajímalo, jaký k tomu měl vydavatel důvod. Zástupce společnosti GS2 Games mi odpověděl, že záběry pocházely z nedokončené verze, a proto se rozhodli je dát pryč. Autoři prý nejprve hru dokončí a poté vydají další upoutávku. A proč tiskovka ani web nezmiňují, že se ve skutečnosti jedná o starší hru? Prý protože tahle verze nevyšla na konzolích.

Skutečnost, že nejprve vydáte několik videí, která následně stáhnete s tím, že nereprezentovala výslednou kvalitu, mě nutila ptát se, zda tedy můžeme očekávat nějaká zásadní vylepšení ve srovnání s originálem pro PC. A také, jestli je můžeme už nyní vidět třeba na obrázcích. Podle zástupce GS2 Games má být Mozart skutečně hezčí. Ze hry však nic firma ukázat zatím nechce.

Způsob, kterým „novinku“ autoři a vydavatel představují, je katastrofa.

Až bude hotová, ukážou nám prý vývojáři nové video i screenshoty. Na Mozart Requiem podle vyjádření GS2 Games pracuje malý vývojářský tým, který se údajně snaží dostat z originálu maximum, aby výsledkem byla velmi dobrá hra. Jaké jsou přesně vztahy mezi HR Games, GS2 Games a GameCO Studios (Game Consulting Studios) coby původními autory, už jsem se nedozvěděl.

Výlet do Prahy 18. století ve společnosti Mozarta bych si nechal líbit, stejně jako setkání s dalšími historickými postavami nebo možnost “být při tom”, když měla ve Stavovském divadle premiéru opera Don Giovanni. Původní hru jsem nehrál a vlastně jsem ani netušil, že nějaká taková adventura existovala. Ale způsob, kterým “novinku” autoři a vydavatel představují, je katastrofa. Ještě větší než to, jak hra vypadala na smazaných videích. Zejména s ohledem na skutečnost, že je hra v předprodeji za 50 dolarů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru