The Last of Us Part II, Sony Interactive Entertainment, Vydání The Last of Us 2 bylo odloženo na neurčito

Vydání The Last of Us 2 bylo odloženo na neurčito

Odklad kvůli koronaviru postihl i Iron Mana VR. Důvodem jsou logistické problémy

Zdroj: Naughty Dog
2. 4. 2020
Název: The Last of Us Part II Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:
Datum vydání:
19. 6. 2020
19. 1. 2024 (PlayStation 5)

To, o čem se už několik dní spekulovalo, se bohužel potvrdilo. Společnost Sony ve spolupráci se studiem Naughty Dog odložila vydání exkluzivní hry The Last of Us Part II. Důvodem je pochopitelně aktuální situace ve světě. Autoři fanouškům vzkázali, že jsou stejně zklamaní jako oni, ale dobrou zprávou podle nich je, že vývoj je skoro u konce.

I přesto aktuální omezení znemožňují vydat titul v plánovaném termínu. Hra už přitom jednou odložena byla. Autoři se chtějí podle svých slov ujistit, že si všichni užijí jejich novinku naráz v nejlepší kvalitě. To znamená odložit hru na dobu, kdy bude možné vyřešit všechny logistické problémy.

Studio zatím ani nenaznačuje nové datum vydání, ale doufá, že odklad nebude dlouhý. Jakmile bude tým mít k dispozici nějaké novinky, dá nám vědět. Autoři se alespoň podělili o nové screenshoty ze hry. Původně mělo The Last of Us Part II vyjít 21. února. Pak bylo odložené na 29. května. O odkladu pokračování se spekulovalo, jakmile vyšlo najevo, že tým, který údajně sužuje crunch, musí přesedlat na práci z domova, která tempo dokončování přirozeně zpomaluje.

Vedle netrpělivě očekávané novinky od studia Naughty Dog byla odložena i hra Marvel’s Iron Man VR. I tento titul měl původně vyjít už v únoru a pak byl odložen na květen. Ani Iron Man přitom zatím nemá stanovený nový termín vydání. Fanoušci se nyní pochopitelně obávají o osud další blízké exkluzivity pro PS4, a sice samurajského dobrodružství Ghost of Tsushima.

V ohrožení jsou i další hry

Naplnilo se tak bohužel nedávné varování Sony, která upozornila, že může u některých first i third party her pro PlayStation dojít k odkladům. Velmi podobně se ve stejnou chvíli vyjádřila ohledně softwaru také společnost Microsoft. Tady odklad může hrozit například hrám Halo Infinite nebo novému Flight Simulatoru.

Masové zpožďování kvůli koronaviru už před několika týdny předpověděl Jason Schreier a od té doby jsme se dočkali oznámení mnoha z nich. Za zmínku jen z posledních dní stojí český horor Someday You’ll Return, Wasteland 3, Minecraft Dungeons, slovenská hra Vaporum: Lockdown, thriller Those Who Remain nebo konzolový port sci-fi Deliver Us The Moon.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru