Vychází zásadní update pro PS5 s podporou přídavných SSD

Vychází update pro PS5 s podporou přídavných SSD

Přináší také 3D audio i na televizi, lepší správu přátel a trofejí nebo rozlišení PS4 a PS5 her

Zdroj: Sony
15. 9. 2021

Společnost Sony dnes uvolňuje zásadní systémový update pro konzoli PlayStation 5. Ten přináší celou řadu vylepšení a novinek v čele s možností rozšířit úložiště díky M.2 SSD a až dosud byl k dispozici jen vybraným uživatelům v rámci uzavřeného testování. Jedná se o druhý velký system software update pro PS5.

Tématu SSD pro PlayStation 5 jsme se na Vortexu věnovali opakovaně včetně toho, jaké parametry musí disky splnit a jací výrobci už mají v nabídce doporučené modely. Můžete zabrousit do našeho archivu. Sony při této příležitosti přichystala ještě speciální videonávod, který vám s instalací SSD do konzole pomůže. My sami se přitom chystáme na vlastního průvodce a měření rychlosti, které by měl připravit Honza.

Další novinkou v rámci updatu firmwaru je podpora 3D audia na televizích, tedy bez nutnosti používat sluchátka jako dosud. Funkci povolíte v nastavení zvuku a ona se pokusí s pomocí standardních dvoukanálových reproduktorů na televizi napodobit trojrozměrný zvuk. Akustické vlastnosti místnosti přitom můžete změřit s pomocí mikrofonu na ovladači DualSense. Funkce je tak podle Sony optimalizovaná pro vaši domácnost.

Spousta dalších drobných vylepšení na konzoli i v aplikacích

V knihovně i v dashboardu díky novému updatu lépe rozlišíte PS4 a PS5 verze cross-gen titulů, což bylo až dosud trochu matoucí. Hráči mají rovněž lepší přehled o tom, kdo z jejich přátel je on-line, a vylepšila se obecně správa kamarádů. Můžete také přijmout víc žádostí o přátelství současně. Podobně je vylepšená správa trofejí, jejich třídění a sledování. Upravit si můžete podobu Control Center a zprávy lze posílat rovnou z Game Base.

Hráči, kteří se nachází v regionu, kde je dostupná streamovací služba PlayStation Now, mají k dispozici možnost vybrat si mezi kvalitou 720p a 1080p. Drobných úprav se ale dočkají i mobilní aplikace. Aplikace PS Remote Play bude například podporovat i streamování přes mobilní data. Sony doporučuje rychlost alespoň 5 Mbps, ale optimální je 15 Mbps s tím, že přenesená data je možné omezit za pomoci nastavení kvality obrazu.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru