Engine Evolution, Vychází česká závodní hra Engine Evolution 2021

Vychází česká závodní hra Engine Evolution 2021

Early access verze už je k dispozici na Steamu zdarma. Nabízí spoustu motorek i domácí tratě

Zdroj: Petr Šimůnek
22. 9. 2021
Název: Engine Evolution Vývojář: Platformy: Žánr:

Český vývojář Petr Šimůnek už několik let neúnavně pracuje na závodní motocyklové hře Engine Evolution. Koneckonců už jsme se jí na Vortexu také věnovali a Petra vyzpovídali před dvěma lety ve vidcastu. Hra se stále vyvíjí a na Steam včera dorazila early access verze Engine Evolution 2021. Stáhnout si ji můžete zdarma, protože sází na free-to-play model.

Vůbec poprvé také Engine Evolution 2021 nabízí pohled z perspektivy první osoby, což je něco, po čem hráči od počátku volali, říká Petr Šimůnek.

“Oproti mým starším hrám nabízí tato odladěnější multiplayer, vizuál, výkon i celkovým design,” napsal nám Petr Šimůnek. Engine Evolution 2021 láká na sedm desítek skutečných strojů, reálné okruhy i důkladnou customizaci. Hlavní rozdíl oproti předchozí hře vidí její autor v rozsahu. V programu předběžného přístupu by titul měl strávit přibližně dva až čtyři měsíce. Během té doby by chtěl Petr Šimůnek opravit chyby, přidat další motorky i tratě a ještě vylepšit grafiku.

Hra nabídne celkem 15 okruhů a osm generací motocyklů. Vůbec poprvé také Engine Evolution 2021 nabízí pohled z perspektivy první osoby, což je něco, po čem hráči od počátku volali, říká Petr Šimůnek. Jak ale upozorňuje na Facebooku, jedná se o alternativu a modely pro to nejsou zatím nijak speciálně upravené. Nefungují tak třeba ani budíky. Evolucí procházely rovněž jednotlivé tratě, aby nabídly ještě zajímavější závodění.

Hra je k dispozici na Steamu. Petr Šimůnek také pro čtenáře Vortexu připravil speciální bonusový kód. Ještě před prvním závodem zadejte heslo “vortex-invite-2021” a díky němu získáte 250 zlaťáků a prémiový účet na 7 dní. Pokud nechcete hned skočit do hry, podívat se můžete vedle aktuálních screenshotů alespoň na novou upoutávku.

Na Steamu je i nadále k dispozici starší verze nazvaná Engine Evolution 2020, která vyšla loni v květnu, tak pozor na to, abyste sáhli po správném ročníku.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru