Death Stranding, 505 Games, Sony Interactive Entertainment, Výbava z Half-Life bude v Death Stranding fungovat

Výbava z Half-Life bude v Death Stranding fungovat

Čepice s headcrabem i gravitační rukavice nejsou jen kosmetickým vylepšením

Zdroj: Kojima Productions
13. 3. 2020
Název: Death Stranding Vývojář: Vydavatel: , Platformy: , Žánr: Datum vydání: 8. 11. 2019

V říjnu jsme se dočkali potvrzení původního plánu studia Kojima Productions a oficiálního oznámení chystané PC verze Death Stranding. O pár měsíců později jsme se pak letos v lednu kromě červnového data vydání dozvěděli i to, že hra dorazí na Steam a doprovodí ji i kosmetický obsah ze série Half-Life, jmenovitě dokonce i z nejnovějšího dílu Half-Life: Alyx. Konkrétně jde o čepici s headcrabem a gravitační rukavice, ovšem jak nyní vyplývá z tweetu samotného Hidea Kodžimy, onen obsah nebude pouze kosmetický a do hry přinese blíže nespecifikovanou speciální funkcionalitu.

Přesné informace o tom, co gravitační rukavice a headcrab do hry přinesou, se aktuálně nedozvídáme, majitelé PlayStation 4 verze hry ale mohou vzpomenout na virtuální setkání s Conanem O’Brienem. Ten hlavnímu hrdinovi poskytl čepici s názvem Otter Hood, s jejíž pomocí se z hlavního hrdiny stal výrazně lepší plavec. Něco podobného bychom tedy mohli očekávat i v tomto případě, byť co přesně dokáže vylepšit nervovou soustavu ovládající parazit si můžeme jen těžko domýšlet. Na druhou stranu si ale využití gravitačních rukavic schopných přitahovat předměty z větší vzdálenosti zrovna v Death Stranding umíme představit poměrně dobře.

V souvislosti s gravitačními rukavicemi lze připomenout to, že v PlayStation 4 verzi hry lze narazit na rukavice usnadňující zachytávání při pádu. Nedovolíme si ale předjímat a odhadovat, zda budou nové prvky výbavy pouhými skiny třeba pro tento stávající prvek výbavy, či zda půjde o vybavení zcela nové. Stejně tak ani není tak úplně jasné, zda hráči na PC tyto dva doplňky obdrží automaticky, nebo zda půjde například o odměnu za splněnou misi, což byl ostatně i příklad zmíněné čepice Otter Hood.

Z dalších aktualit můžeme připomenout, že Hideo Kodžima a Norman Reedus spolu budou spolupracovat i nadále, čistě teoreticky a dle nejnovějších spekulací by tomu tak mohlo být třeba i na dříve zrušeném projektu Silent Hills, to je ale ještě přinejmenším hodně nejisté. Právě tento titul přitom stál u zrodu této spolupráce, tedy ještě před příchodem Death Stranding. Každopádně právě co se Death Stranding týče, tak chystaná PC verze hry dorazí 2. června a od verze pro PlayStation 4 se edice pro počítače odliší přítomností fotografického režimu a naneštěstí také implementací kontroverzní protipirátské ochrany Denuvo.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru