VR verze Krotitelů duchů má název, hra dorazí příští rok

Postavíme se Pánovi duchů ve snaze zachránit San Francisco. Hra vyjde na Quest a PS VR2

Zdroj: nDreams
3. 11. 2022

Noví Krotitelé duchů pro virtuální realitu nejsou žádnou novinkou, neboť o nich již nějaký čas víme. Hra byla poprvé představena jako Ghostbusters VR během Meta Quest Gaming Showcase letos v dubnu. U příležitosti Halloweenu nyní došlo k odhalení finálního názvu – Ghostbusters: Rise of the Ghost Lord – a zároveň i nových informací, které byly představeny nejen samotnou společností Meta, ale i ve speciálním halloweenském streamu na kanálu Kinda Funny Games. Rozhovor proběhl s game directorem Nathanem Baseleym ze studia nDreams a fanoušci se mohli dozvědět několik zajímavých detailů o příběhu, zasazení i hratelnosti.

Jak už nyní název napovídá, hlavní slovo bude mít Ghost Lord, chcete-li Pán duchů, jenž je novým přírůstkem do světa Krotitelů duchů a zároveň i tím největším padouchem, neboť se rozhodl s pomocí svých nohsledů a armády zlovolných duchů zpustošit celé San Francisco, které se protentokrát stane svědkem mnoha bitev. Kromě slavného mostu Golden Gate, který můžeme vidět i na novém obrázku, budou v ohrožení také další pamětihodnosti a části města, která hráči navštíví při lovu nebo pokusech o zkrocení zdivočelých duchů.

K tomu jim samozřejmě poslouží ikonické vybavení plné zbraní nebo pastí, které bude možné upravovat a vylepšovat, aby zvládly i náročnější nepřátelé a oporou se pak hráčům samozřejmě stane i vlastní základna. Kampaň hry lze projít samostatně, ale i v kooperaci až čtyř hráčů, což by mohlo ve VR pěkně fungovat i ve smyslu nejrůznějších komb či speciálních pohybů během soubojů s duchy. Vlastní postavu si pak bude možné přizpůsobit dle vlastního uvážení a kromě boje si s ní užít průzkum lokací, sledování duchů a samozřejmě dostatek humoru.

Ghostbusters: Rise of the Ghost Lord vás postaví proti nejnovějšímu a největšímu padouchovi v pohlcujícím VR světě Krotitelů duchů,“ řekl ke hře viceprezident pro virtuální realitu Jake Zim ze Sony Pictures Entertainment. Hru vyvíjí studio nDreams, které se podílelo například na Far Cry VR: Dive Into Insanity pro Ubisoft. Dalšího traileru či jiného videa jsme se ovšem nedočkali, a tak nám zatím musí postačit video přímo z prezentace Meta Quest 2. Tehdy byla hra oznámena pouze pro tento headset, ale nakonec zamíří i na PlayStation VR2. To není ani příliš překvapivé vzhledem k tomu, že titul vydává právě Sony Pictures Virtual Reality. Hra Ghostbusters: Rise of the Ghost Lord by měla vyjít v příštím roce a nepochybujeme, že až se přiblíží vydání PS VR2, dozvíme se o hře konečně něco víc.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru