Ghostbusters: Rise of the Ghost Lord, Sony Pictures Virtual Reality, VR verze Krotitelů duchů má název, hra dorazí příští rok

VR verze Krotitelů duchů má název, hra dorazí příští rok

Postavíme se Pánovi duchů ve snaze zachránit San Francisco. Hra vyjde na Quest a PS VR2

Zdroj: nDreams
3. 11. 2022
Název: Ghostbusters: Rise of the Ghost Lord Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Datum vydání: 26. 10. 2023

Noví Krotitelé duchů pro virtuální realitu nejsou žádnou novinkou, neboť o nich již nějaký čas víme. Hra byla poprvé představena jako Ghostbusters VR během Meta Quest Gaming Showcase letos v dubnu. U příležitosti Halloweenu nyní došlo k odhalení finálního názvu – Ghostbusters: Rise of the Ghost Lord – a zároveň i nových informací, které byly představeny nejen samotnou společností Meta, ale i ve speciálním halloweenském streamu na kanálu Kinda Funny Games. Rozhovor proběhl s game directorem Nathanem Baseleym ze studia nDreams a fanoušci se mohli dozvědět několik zajímavých detailů o příběhu, zasazení i hratelnosti.

Jak už nyní název napovídá, hlavní slovo bude mít Ghost Lord, chcete-li Pán duchů, jenž je novým přírůstkem do světa Krotitelů duchů a zároveň i tím největším padouchem, neboť se rozhodl s pomocí svých nohsledů a armády zlovolných duchů zpustošit celé San Francisco, které se protentokrát stane svědkem mnoha bitev. Kromě slavného mostu Golden Gate, který můžeme vidět i na novém obrázku, budou v ohrožení také další pamětihodnosti a části města, která hráči navštíví při lovu nebo pokusech o zkrocení zdivočelých duchů.

K tomu jim samozřejmě poslouží ikonické vybavení plné zbraní nebo pastí, které bude možné upravovat a vylepšovat, aby zvládly i náročnější nepřátelé a oporou se pak hráčům samozřejmě stane i vlastní základna. Kampaň hry lze projít samostatně, ale i v kooperaci až čtyř hráčů, což by mohlo ve VR pěkně fungovat i ve smyslu nejrůznějších komb či speciálních pohybů během soubojů s duchy. Vlastní postavu si pak bude možné přizpůsobit dle vlastního uvážení a kromě boje si s ní užít průzkum lokací, sledování duchů a samozřejmě dostatek humoru.

Ghostbusters: Rise of the Ghost Lord vás postaví proti nejnovějšímu a největšímu padouchovi v pohlcujícím VR světě Krotitelů duchů,“ řekl ke hře viceprezident pro virtuální realitu Jake Zim ze Sony Pictures Entertainment. Hru vyvíjí studio nDreams, které se podílelo například na Far Cry VR: Dive Into Insanity pro Ubisoft. Dalšího traileru či jiného videa jsme se ovšem nedočkali, a tak nám zatím musí postačit video přímo z prezentace Meta Quest 2. Tehdy byla hra oznámena pouze pro tento headset, ale nakonec zamíří i na PlayStation VR2. To není ani příliš překvapivé vzhledem k tomu, že titul vydává právě Sony Pictures Virtual Reality. Hra Ghostbusters: Rise of the Ghost Lord by měla vyjít v příštím roce a nepochybujeme, že až se přiblíží vydání PS VR2, dozvíme se o hře konečně něco víc.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru