Dreams, Sony Interactive Entertainment, VR podpora pro Dreams už je téměř hotová

VR podpora pro Dreams už je téměř hotová

Media Molecule shání testery z řad dosavadních hráčů. Za pomoc jim zaplatí 6 tisíc korun

Zdroj: Sony
24. 5. 2020
Název: Dreams Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 14. 2. 2020

S vydáním plné verze hry/editoru Dreams od Media Molecule jsme vám vedle recenze přinesli na konci února také rozhovor s jedním z designérů a zakladatelů studia Markem Healeym. Jedna z otázek směřovala k podpoře virtuální reality prostřednictvím headsetu PSVR a Mark Healey tehdy potvrdil, že se studio tímto rozšířením skutečně zabývá a bude ho chtít zpřístupnit, jak nejrychleji to bude možné. „Výsledky zatím vypadají fantasticky a nemůžeme se dočkat, až to fanouškům představíme a uvidíme čerstvé nápady vznikající v rámci tohoto relativně nového média,“ řekl Healey v únoru a o tři měsíce později se tahle vize začíná zhmotňovat.

První náznak přinesl Healey v dubnu, když v odpovědi na twitterový dotaz odpověděl: „Držme si palce, [VR podpora] už není tak daleko. Nechci říkat žádné datum, protože kdyby se to nestihlo, ještě bych to mohl schytat, ale ve smyslu obsahu a funkčnosti už máme všechno připravené a momentálně opravujeme chyby, testujeme a lokalizujeme.“ O měsíc později, tedy minulý pátek, na to pak zareagoval oficiální twitterový účet Media Molecule a slova jednoho z šéfu potvrdil. Přinesl navíc informaci, že část testování proběhne mimo studio a zapojeni do něj budou vybraní evropští hráči. Vývojáři přitom nechtějí pomoct zadarmo – hráči Dreams, kteří se do testování zapojí, obdrží za tři týdny práce v přepočtu přibližně 6000 Kč.

Přihlašovací formulář nicméně po vyplnění základních údajů přejde do části, kde musí uchazeč postupně vyplnit svojí dosavadní zkušenost s Dreams.

Informace pochází z webu agentury ResearchI, která testování pro Media Molecule zprostředkovává a podle všeho se nabídka neomezuje pouze na obyvatele Velké Británie. Přihlásit se mohou všichni, kdo splňují základní požadavky, které v tomto případě zahrnují v podstatě jen přístup k PlayStationu 4 a headsetu PSVR. Přihlašovací formulář nicméně po vyplnění základních údajů přejde do části, kde musí uchazeč postupně vyplnit svojí dosavadní zkušenost s Dreams a vzhledem k tomu, že s přihláškou dává ke zpracování také svoje PlayStation ID, lze pravost odpovědí ověřit. Pokud však uchazeč prvním kolem projde, dostane se do bety, kterou bude dva týdny testovat a posílat zpět krátké zprávy na denní až dvoudenní bázi. Výplatu obdrží v polovině června po závěrečném, přibližně hodinovém telefonátu a shrnutí celé fáze testování.

Pokud se zapojit nechcete, budete muset jen trpělivě čekat do konce června, ale jistěji až na začátek července, kdy bude update s největší pravděpodobností připraven, stále se však můžeme dohadovat, jak moc změní či vylepší práci v Dreams a jaké nové možnosti přinese. Pokud bychom se měli vrátit ke vzpomínanému únorovému rozhovoru, Healey naznačil, že se budou snažit zahrnout do VR režimu všechny již vytvořené projekty, i když u některých to nemusí být úplně vhodné. Zůstane pak vysloveně na tvůrcích, jak k použití VR přistoupí a zda nakonec projekt označí příslušnou značkou, upozorňující na lepší zážitek ve virtuální realitě. Současně ale Healey vyvrátil, že by vydáním VR updatu měla přestat fungovat základní vrstva Dreams a rozhodně nebude zapojení PSVR od léta nutností.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru