Vlastník PUBG kupuje autory RPG The Ascent

Vlastník PUBG kupuje autory RPG The Ascent

Švédské studio Neon Giant mění majitele. Jeho další hra bude FPS s otevřeným světem

Zdroj: Neon Giant
11. 11. 2022

Korejská společnost Krafton, kterou nejčastěji zmiňujeme jako majitele PUBG Corporation a jejich světoznámé battle royale hry, získala pod svou střechu další studio. Jde o švédskou společnost Neon Giant, autory úspěšného kyberpunkového RPG The Ascent, kteří tak svojí budoucnost začnou psát pod novým majitelem. Studio bylo založeno v roce 2018 veterány od vývoje Wolfensteinu a Bulletstormu, a díky The Ascent získalo silné renomé na poli AA her. Společně s finančními výsledky či poukázáním na to, že Krafton chce otevřít velké studio také v Kanadě, pak došlo i na oznámení nového projektu Neon Giant, který má být střílečka zasazená do otevřeného světa.

Jak uvádí prezentace k finančním výsledkům Kraftonu (přes Games Industry), obchod byl uzavřen už v září, ale trvalo ještě několik měsíců, než byly doladěny všechny detaily a informace mohla být zveřejněna. Pro chod studia Neon Giant by se nemělo nic zásadního změnit, tedy až na možnost spolehnout se na silného partnera v zádech a pustit se do vývoje nového projektu bez myšlenek na zachování vlastní existence. To je svoboda, kterou Neon Giant výměnou za změnu majetnické struktury vyměnili a hráči mohou jen doufat, že povede k dalšímu kvalitnímu titulu. Na konto nové střílečky nicméně vývojáři ani zástupci majitele neprozradili nic bližšího, takže je na místě předpokládat, že se vše teprve rodí a hra je ve fázi návrhu konceptu, maximálně pak v předprodukční fázi.

Co se týče finančních výsledků Kraftonu, společnost si meziročně polepšila o 27 procent v souvislosti se zisky, konkrétně si pak přišla na 171,5 milionů dolarů. Příjmy ovšem byly o 17 procent nižší nežli před rokem – ve skutečnosti byly nejhorší od čtvrtého čtvrtletí loňského finančního roku – ale díky úspěchu PUBG a nižším investicím to neovlivnilo zmiňovaný profit. Vleklým problémem pro Krafton pak je nestabilní pozici PUBG v Indii, kde sice hra patří k nejpopulárnějším titulům pro mobilní zařízení, ale naráží na legislativu a momentálně není pro indické hráče dostupná. Poslední blokace přišla letos v červenci, a to z důvodu napojení Kraftonu na Čínu prostřednictvím 14procentního podílu, který vlastní Tencent, resp. obav z úniku dat indických hráčů právě do Číny. Nic z toho ale nebylo prokázáno a Krafton bojuje za to, aby bylo PUBG Mobile v Indii opět dostupné.

Z našeho pohledu je ale zajímavější situace kolem hry The Callisto Protocol, na které pracuje studio Striking Distance, které rovněž spadá pod střechu Kraftonu. Hra designéra Dead Space Glena Schofielda se formuje do své finální podoby a měla by dorazit už 2. prosince. Jde o jednu z nejočekávanějších her letošního roku a jsme nesmírně zvědaví, jak si povede v následném souboji s chystaným remakem Dead Space, na kterém se pracuje v EA.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru