Grand Theft Auto VI, Rockstar Games, Víkendová kauza: GTA VI prý uniklo v krátkém klipu

Víkendová kauza: GTA VI prý uniklo v krátkém klipu

Údajný kamarád syna Aarona Garbuta z Rockstaru způsobil pozdvižení. Je to velké klišé

Zdroj: ilustrační/Rockstar Games
3. 12. 2023

Falešné trailery na Grand Theft Auto VI nejsou nic nového. V posledních měsících jich přibývalo a poslední týdny jsou na ně vzhledem k blížící se premiéře obzvlášť hojné. Až dosud jsme se tomuto tématu vyhýbali, protože nebyl důvod se žádným z nich zabývat. Teď se ale vedle jiných zjevných podvrhů objevilo na internetu krátké video a několik zajímavých informací, které stojí za pozornost. Berte je dál s rezervou, ale pokud by šlo o jasný podfuk, ani bychom se tím nezdržovali. Řada hráčů ale věří, že pokud jste si kladli otázku, zda může znovu Rockstaru něco uniknout ještě před oficiálním představením, možná se tak opravdu stalo.

Na internetu se objevil krátký několikasekundový klip zachycující off-screen pohled na město. Mohl by to být jeden z mnoha pokusů hráče zmást, ale možná zajímavější než jeho obsah je údajný původ, který fanoušky fascinuje. Vypadá to, že domnělý únik má na svědomí kamarád syna Aarona Garbuta, který skutečně pracuje ve studiu Rockstar North, a to dokonce ve vedoucí pozici. Video prý zveřejnil, protože po traileru už by podle něj bylo zbytečné.

Jeho účet na Tiktoku @azzarossi, kde se prvně materiál objevil, byl později znepřístupněn. Máme dokonce jeho společnou fotografii s Aaronem Garbutem. Pokud tedy nejde jen o další podvrh. Ve světě umělé inteligence člověk nikdy neví. Já vím, že to zní jako zápletka ze špatné detektivky, ale je to tak. Navíc to připomíná všechny ty historky vycucané z prstu o strýčkovi, který pracuje v Rockstaru.

Zdá se navíc, že něco z klipu by mohlo odpovídat loňskému úniku videí z rozpracované verze. Pokud si samozřejmě někdo nedal tu práci a tento klip nevytvořil právě podle dřívějších úniků… Na internet se kromě videa dostaly i další informace ze stejného zdroje. Mapa v GTA VI by podle nich měla být dvakrát větší než v GTA V. Hra by měla nabídnout tři velká města a čtyři menší s velkým jezerem uprostřed. Do 70 procent budov údajně půjde vstoupit, což zní snad až příliš fantasticky. GTA VI by mělo vyjít na podzim 2024 a předobjednávky se prý spustí hned po premiéře prvního traileru.

Ještě jednou zdůrazním, že netvrdím, že je to pravda. Ze všech možných jasných podvrhů má ale tohle k realitě asi nejblíž, věří mnoho lidí, hodně se to na internetu řeší, a proto o tom informujeme i my.

Všechny relevantní příspěvky a indicie, ze kterých fanoušci vychází, najdete níže.

Oficiální premiéra traileru na GTA VI je stanovena na úterý 5. prosince.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru