Vigor brzy dostane češtinu

Studio Bohemia Interactive chystá české titulky. Dojít může v budoucnu i na next-gen verzi

Zdroj: Bohemia Interactive
1. 7. 2021

Postapokalyptický free-to-play looter shooter zasazený do Norska od studia Bohemia Interactive se dočká fanoušky vytoužené české lokalizace. Skutečnost, že hra bude mít české titulky, prozradil v našem dnešním streamu marketing a brand manager Vigoru Filip Šťastný. Přesný termín zatím prozradit nemůžeme, ale snad smíme naznačit, že čeština by měla do hry dorazit ještě během léta.

Filip Šťastný v našem živém přenosu odpověděl i na spoustu dalších dotazů diváků. Vysvětlil třeba, proč hra zatím nepodporuje cross-progress napříč platformami. Jeho implementace a sladění je náročnější než cross-platform multiplayer. Do něj by v budoucnu mohli být zapojeni i hráči na PlayStationu, kteří zatím nemohou hrát s ostatními. Filip ale nevyloučil, že se tak stane.

Next-gen snad ano, PC nejspíš ne

Autoři také zvažují možnosti, pokud jde o nativní next-gen verze a upgrady pro nové konzole. Diváci se během streamu hodně ptali na podporu 60 fps a potenciálně hezčí grafiku. A tým těmto přáním opravdu naslouchá, i když nic není v tuto chvíli jisté. Dočkat bychom se mohli i podpory pro ovladač DualSense a jeho adaptivní triggery a haptickou zpětnou vazbu.

Naopak s PC verzí zatím počítat nemáme. Vývojáři ji nemají v plánu a jedním z důvodů je třeba cheatování. Podobně není v tuto chvíli v plánu ani hraní ve first person nebo PvE režimy. Snad ale přibudou další mapy. Pokud byste se chtěli do Vigoru pod dojmem videa sami pustit a zároveň přispět na dobrou věc, můžete investovat do balíčku kosmetických předmětů, jehož výtěžek půjde Fakultní nemocnici v Brně.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru