Resident Evil 4 (remake), Capcom, VGC: Capcom pracuje na remaku Resident Evilu 4

VGC: Capcom pracuje na remaku Resident Evilu 4

Šindži Mikami prý odmítl vést projekt osobně, ale vylepšenou verzi "schválil"

Zdroj: Capcom
12. 4. 2020
Název: Resident Evil 4 (remake) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: ,
Datum vydání:
24. 3. 2023
2023 (iOS)
24. 3. 2023 (PC, Xbox Series S | X, PlayStation 5, PlayStation 4)

Jako by těch spekulací na konto japonských hororů nebylo za poslední dny a týdny už tak dost, k informacím o Resident Evilu 8 a novém Silent Hillu se čerstvě přidává tvrzení respektovaného magazínu Video Games Chronicle, že Capcom už pracuje na remaku Resident Evilu 4. Vývoj vede ósacký tým M-Two, který pracoval už na nedávno vylepšené verzi trojky, a na projektu se opět podílejí pod křídly Capcomu další interní a externí týmy.

VGC s jistotou tvrdí, že majitel práv dal novému Resident Evilu 4 zelenou a tuto neoficiální informaci má prý od několika různých zdrojů. Na titulu se už pracuje v plném tempu a dorazit na trh by měl v roce 2022, což by znamenalo rok po spekulovaném Resident Evilu 8, který se měl zrodil z rozpracovaných Revelations 3. Přepracovaná verze RE4 dokonce údajně vzniká s požehnáním původního autora, kterým je Šindži Mikami. Ten nyní pracuje ve studiu Tango Gameworks, které založil, a po dvou dílech The Evil Within připravuje horor GhostWire: Tokyo.

Mikami odmítl vedení projektu, ale poskytl rady

Mikami měl dokonce dostat nabídku vést projekt osobně, ale prý poskytl týmu nějaké rady a doporučení. Nedávno jsme připomínali, že studio M-Two založené v roce 2018 tvoří bývalí zaměstnanci Capcomu a PlatinumGames a studio vede někdejší šéf Platinum Tecuja Minami. Magazín Video Games Chronicle už před pár měsíci naznačil, že název studia M-Two má odkazovat na skutečnost, že Minami prý chtěl do týmu i svého někdejšího kolegu a autora Resident Evilu.

Už koncem března jsme psali, že podle nepotvrzených zpráv má M-Two pracovat na nějakém dalším větším remaku pro Capcom. Tehdy ještě nebylo jasné, o co půjde. Nyní VGC s jistotou tvrdí, že půjde právě o Resident Evil 4. A nutno podotknout, že tento prestižní web a jeho autoři se mýlí jen málokdy.

Řada fanoušků si také v posledních dnech kladla otázku, zda je na řadě právě mnohokrát portovaný Resident Evil 4 z roku 2005, anebo třeba Resident Evil – Code: Veronica z roku 2000.

Skoro nikdo nepochyboval o tom, že se Capcom pustí do dalšího vylepšeného Resident Evilu. Nikdo si ale zřejmě nemyslel, že se jej dočkáme tak brzy a že se na něm už pracuje. Řada fanoušků si také v posledních dnech kladla otázku, zda je na řadě právě mnohokrát portovaný Resident Evil 4 z roku 2005, anebo třeba Resident Evil – Code: Veronica z roku 2000. Po rozporuplném přijetí vylepšené trojky se dokonce ozývaly některé hlasy, že by se Capcom měl milované čtyřce raději vyhnout.

Resident Evil 4 patří mezi nejlépe hodnocené díly v celé sérii a přišel ve své době s řadou skvělých inovativních prvků. I když byl akčnější než jeho předchůdci, Mikami našel recept na to, jak střelbu vyvážit s logickými hádankami a puzzly. Vykořenil ságu z jejích původních kulis, dodal jí nový směr, atmosféru i nepřátele, ale udělal to citlivě, stejně jako když se definitivně zbavil statických kamer ve prospěch pohledu zpoza ramena hlavního hrdiny. Pětka i šestka se sice prodávala skvěle, ale kvalit čtyřky tyto díly nedosahovaly.

Resident Evil 4 (remake), Capcom, VGC: Capcom pracuje na remaku Resident Evilu 4

15 let portování Resident Evilu 4

Resident Evil 4 se během 15 let objevil na 12 různých platformách. Debutoval v roce 2005 na konzoli GameCube a časem se hra dostala na PlayStation 2, PC, Wii, iOS, Zeebo, Android, PS4, Xbox One i Switch. Šlo ale o konverze, přinejlepším jen lehké remastery. Plnohodnotného upgradu se hra dosud nedočkala. I když mnozí původní autoři v Capcomu ještě pracují, není jasné, zda se na remaku podílí. Podle jednoho zdroje prý projekt vede nějaký nováček v této sérii. Otázkou také zůstávají cílové platformy. Je docela dobře možné, že hra v roce 2022 už zamíří kromě PC jen na nové konzole.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru