Věrohodná insiderka „potvrzuje” remake Final Fantasy IX

Věrohodná insiderka „potvrzuje” remake Final Fantasy IX

Náznaky přicházely už v loňském roce. Na remaku FF X se ale pracovat nemá

Zdroj: Square Enix
23. 5. 2024

Už delší dobu se v komunitě fanoušků série Final Fantasy spekuluje nad možným remakem devátého dílu. Už loni v červnu jsme upozorňovali na informace od insidera s přezdívkou I Am Hero Too a novináře Jeffa Grubba, kteří se potkali ve shodě nad tím, že Square Enix už práce na remaku rozběhnul. O rok později pak přichází známá japonská insiderka Midori, která sice nepřináší žádné detaily, ale podle jejích informací se spekulace zakládají na pravdě a vývoj projektu běží.

Vyjádření Midori je velmi krátké a přišlo jako odpověď na dotaz jednoho z jejích sledujících. TheRebornExpert se zeptal, zda Square Enix pracuje na dalších remacích starších dílů série Final Fantasy a Midori potvrdila, že tomu tak skutečně je. Uvedla nicméně, že diskuze ohledně remaku Final Fantasy X se momentálně nezakládají na pravdě a na rozdíl od „devítky“ tento remake nevzniká. Nic dalšího nepřidala, ale vzhledem k její reputaci a přesným tipům týkajících se zejména japonských společností jako Sega nebo Atlus, je na místě věřit, že Square Enix skutečně kráčí tímto směrem. Ostatně, po úspěchu prvních dvou částí remaku Final Fantasy VII se není čemu divit.

Otázkou nicméně zůstává, jak do případného vydání remaku FF IX promluví nedávno naznačená strategie Square Enixu, v níž se ve větší míře bude počítat s multiplatformním vydáváním. Poslední hry vycházející ze série Final Fantasy byly (časově) exkluzivní pro PlayStation, omezení prodejů ale patrně začalo být ve Square Enixu na překážku a firma zavelela k obratu. Zástupci společnosti během zveřejňování posledních finančních výsledků uvedli, že cílem je vybudovat prostředí, kde si víc zákazníků může užít ty největší značky a AAA hry od Square Enix, takže by potenciálně mohl být remake spolu s dalšími hrami dostupný i na dalších platformách.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru