Call of Duty: Warzone, Activision, Verdansk v Call of Duty: Warzone se přenesl do roku 1984

Verdansk v Call of Duty: Warzone se přenesl do roku 1984

Závěr speciálního eventu vrátil čas nazpět. Vývojáři pracují na nativní next-gen verzi hry

Zdroj: Activision
23. 4. 2021
Název: Call of Duty: Warzone Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 3. 2020

Call of Duty: Warzone se vrátilo zpět do roku 1984. Zničení dosavadní mapy Verdansk pokračovalo včera večer podle očekávání další částí, v níž mohli hráči z Rebirth Islandu sledovat vzdálenou explozi a následně další předrenderovanou cut scénu. V rámci časově omezeného eventu se do samotného zničení mohli tak trochu “zapojit”. Když video, které si můžete pustit níže, skončilo, hráči se automaticky objevili na nové mapě Verdansk 84.

Ta přirozeně není úplně novým prostředím, jak se o tom opakovaně mluvilo, ale jak už název napovídá, evolucí, nebo možná spíš deevolucí dosavadní arény. Prostředí je jasnější, zelenější a najdete tu nová nebo přepracovaná místa, o nichž se dlouho spekulovalo a už včera jsme je měli možnost spatřit díky tomu, že se pár hráčů dostalo k nové mapě předčasně.

Drtivá většina Verdansku vám bude důvěrně známá. Narazíte tu ale na řadu menších i větších úprav a odlišností. Velkými změnami prošel například stadion. Na novinky narazíte rovněž v centru nebo ve vysílací věži. Za pozornost stojí také letiště, nový viadukt, přepracovaný gulag, solné doly nebo radarový systém inspirovaný anténním polem Duga nedaleko Černobylu.

Nativní Warzone pro PS5 a Xbox Series

Ve hře přirozeně narazíte také na nové vybavení a zbraně inspirované studenou válkou. A hráči budou nepochybně objevovat další zajímavá místa a odkazy na starší díly. Autoři podle svých slov využili transformaci i k tomu, aby se pokusili vyřešit některé chyby a problémy původní mapy. Pokud byste se ještě před vlastním hraním chtěli co nejlépe připravit na všechny možné novinky, ty největší změny představují samotní vývojáři na oficiálním webu.

Ostatně pokud si chcete udělat o novém Verdansku a celkové stylizaci lepší představu a přitom nechcete sledovat žádný gameplay, pustit si můžete také nový trailer, v němž na pozadí hraje remixovaná skladba Eye of the Tiger od skupiny Survivor. Znát ji určitě budete z filmu Rocky III z roku 1982.

Samozřejmě se celý event přímo ve hře neobešel bez problémů. Hráči zaznamenali problémy s připojením a narazili také na další anomálie. Vývojáři už se nechali v rozhovoru pro VGC slyšet, že na základě zpětné vazby vyhodnotí, zda a jakým způsobem mají v budoucnu podobné akce dělat.

Některé hráče překvapila rovněž informace, která se objevila krátce po skončení eventu. Podle autorů se původní verze Verdansku už nikdy nevrátí. I ze způsobu, kterým novinku prezentují – jako něco, co má vydržet velmi dlouho – se zdá opět pravděpodobnější, že s novým letošním Call of Duty nepřijde automaticky další podobná změna. Spekulovaný WWII: Vanguard by se spíš mohl dočkat nějaké menší vlastní mapy na způsob Rebith Islandu. Už dříve někteří insideři naznačovali, že další velký revamp Warzone může přijít až s Call of Duty pro rok 2022.

Vývojáři ze studia Raven Software také potvrdili, že pracují na plnohodnotné next-gen verzi Call of Duty: Warzone pro PlayStation 5 a Xbox Series. Na upgradu pracuje speciální tým a má přinést rychlé nahrávání, vysoký framerate nebo podporu ovladače DualSense, jak ji známe z Black Ops Cold War.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru