Maid of Sker, Wales Interactive, Velšský horor Maid of Sker láká na skutečnou legendu

Velšský horor Maid of Sker láká na skutečnou legendu

Strašidelný viktoriánský příběh zakázané lásky rozzlobil majitele “prokletého” domu

Zdroj: Wales Interactive
29. 4. 2020
Název: Maid of Sker Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: , Datum vydání: 28. 7. 2020

Velšské studio Wales Interactive nás vezme… do Walesu ve first person hororu Maid of Sker, který míří na PC, PlayStation 4, Xbox One i Switch. První tři jmenované platformy se dočkají už v červnu, na hybridní konzoli od Nintenda nadějná hra dorazí v říjnu. Vypravíme se do roku 1898 a seznámíme se s místní legendou. Příběh je inspirovaný tragickou pověstí z 19. století o Elisabeth Williams. Scénář hry má mísit prvky psychologického, gotického a britského hororu.

Budeme se schovávat, utíkat i odlákávat pozornost nepřátel, kteří mají extrémně citlivý sluch. Ale to vy jako hudebník taky.

Hlavním hrdinou je Thomas Evans, hudebník, jenž musí svést děsivou bitvu, pokud chce zachránit ženu, kterou miluje. Jako obvykle jde o příběh zakázané lásky. Maid of Sker nabídne více různých konců na základě našich rozhodnutí a prověří schopnost hráčů přežít beze zbraní. Důležitou roli má v hratelnost představovat ozvučení a práce se ruchy obecně.

Budeme se schovávat, utíkat i odlákávat pozornost nepřátel, kteří mají extrémně citlivý sluch. Ale to vy jako hudebník taky. Vyhnout se nebezpečí bude stále těžší, až vám podle autorů nakonec nezbude než čekat se zatajeným dechem. Vývojáři nás lákají na precizní technické zpracování a realistickou grafiku. Atmosféru mají podtrhnout i lidové písně.

Příběh se točí okolo sídla Sker House, které dodnes stojí a je považováno za jeden z nejstrašidelnějších domů ve Velké Británii. Vývojáři se inspirovali stejnojmennou knihou, kterou napsal anglický spisovatel R. D. Blackmore. Příběh se ale bude odvíjet jinak.

Možná si ještě v vzpomenete, že jsme v roce 2018 řešili, jak se krátce po oznámení hry stal velšský horor předmět právního sporu. Zmíněný Sker House je totiž dnes soukromou nemovitostí. Autoři se na dům stojící blízko Porthcawlu na jihu Walesu odvolávali i v propagačních materiálech, což se stávajícím majitelům ani trochu nelíbilo. Příběh nás přitom neměl vzít do stejného domu, ale fiktivního hotelu nesoucího tentýž název. Původní dům ale vývojáři výslovně zmiňovali.

Majitele nemovitosti zájem ani trochu netěšil. O hře se dozvěděli tak, že se na Instagramu začaly objevovat fotky jejich domu lákají na strašidelné sídlo a chystanou hru.

Román The Maid of Sker spisovatele R. D. Blackmora z roku 1872 proslavil Sker House a učinil z něj vyhledávaný cíl lovců duchů. Podle legendy tu mají strašit dva duchové – kapitán lodi, která nedaleko ztroskotala, a Elizabeth Williams, kterou otec zamkl v jejím pokoji, aby nemohla utéct se svým milencem. Měla tu pak zemřít na zlomené srdce.

Jak vidíte, vděčný námět odpovídá příběhu, který chtějí vývojáři vyprávět. Ale majitele nemovitosti zájem ani trochu netěšil. O hře se dozvěděli tak, že se na Instagramu začaly objevovat fotky jejich domu lákají na strašidelné sídlo a chystanou hru. To jen živilo zájem o skutečnou nemovitost, kterou je snadné dohledat a běžně se o ní na internetu píše.

Nevstupovat, tady duchové nebydlí

Po jistou dobu byl Sker House dokonce přístupný veřejnosti, ale momentálně si majitelé přejí tento zájem spíše potlačit a nepoutat k místu zbytečnou pozornost. Dům je soukromým majetkem a vstupem na pozemek se zvědavci dopouští neoprávněného jednání. Nedaleká cestička byla dokonce za tím účelem odkloněna dál od domu.

Vývojáři nicméně věřili, že mají právo příběh vyprávět způsobem, který si vybrali. I když vyjádřili pochopení, že lovci duchů na soukromém pozemku dokáží vlastníky potrápit. Přisuzovali to ale všeobecné pověsti domu. Přesto se rozhodli potlačit výslovné zmínky o Sker House a zavázali se nepoužívat snímky skutečného domu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru