Maid of Sker, Wales Interactive, Velšský horor Maid of Sker dostává next-gen update

Velšský horor Maid of Sker dostává next-gen update

Kromě rychlejšího načítání a vyššího rozlišení přichází také čtveřice akčních herních módů

Zdroj: Wales Interactive
19. 5. 2021
Název: Maid of Sker Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: , Datum vydání: 28. 7. 2020

Loni vydaný survival horor Maid of Sker, který nás zaujal zejména svým zasazením do Walesu a odkazem ke skutečné legendě tamějšího sídla Sker House, obdrží na konci května bezplatný konzolový next-gen update a poměrně velkorysou porci nového obsahu. Vývojáři z Wales Interactive to oznámili v krátkém článku na svých stránkách a přidali i video, ve kterém si mohou hráči alespoň v krátkosti obsahové přídavky prohlédnout. Zajímavé totiž je, že jimi budou ryze akční herní módy, plně využívající hezky zpracované prostředí opuštěného hotelu.

Začněme ale nejprve updatem pro konzole PlayStation 5 a Xbox Series, který nepůsobí úplně rutinně a nestará se pouze o vyšší rozlišení nebo počet snímků za vteřinu. Update se tímto směrem ale pochopitelně vydává, takže můžeme konstatovat, že si na PS5 a Xbox Series X zahrajete v rozlišení 4K, jen na druhé zmiňované konzoli to ale bude v 60 fps. Pokud byste chtěli zdvojnásobit dosavadní frekvenci snímků na PS5, s rozlišením se nejvýše dostanete na 1440p, což je poměrně zvláštní zjištění uvážíme-li, že Maid of Sker nepatří k těm úplně nejnáročnějším hrám. Doplnit pak musíme i výkon na Xboxu Series S, kde se hra dostane na 60 fps jen v rozlišení 1080p a ve svém maximálním zobrazovacím módu – 1440p – nabízí poloviční frekvenci. Příjemné je ovšem zjištění, že vývojáři byli schopní zapojit funkce adaptivních triggerů a haptické odezvy na ovladači DualSense, zvýšili obecně rozlišení textur a významně zrychlili načítání – na PS5 dokonce na úroveň 1 sekundy z předchozích 10-15 sekund.

Herní nabídka se pak rozrůstá o v úvodu naznačené čtyři akční módy, v nichž vezmete do rukou celou plejádu zbraní a postavíte se všem hrůzám, které na vás v domě čekaly v základní verzi hry. Prvním módem je The Long Night, v rámci kterého se musíte jednoduše prostřílet z hotelu, ale musíte počítat jen s celkově třemi životy. Axe of Kindness vám pak do rukou vloží sekeru a stejně jako v předchozím máte jediný úkol – utéct veškerému hororu a dostat se živí ven. Předposlední režim – Nightmare at the Hotel – představí ještě silnější nepřátele a stane se velkou výzvou i proto, že nenabídne možnost jakéhokoliv respawnu. A nakonec poslední mód – In Darkness – doslova zhasne celou hru a učiní akci zajímavější právě tímto způsobem.

Update bude dostupný od 26. května, přičemž na Steamu už můžete vyjmenované módy hrát a užívat si i úplně nových zbraní, případně lovit desítku přidaných achievementů.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru