Velikost SSD PS5, vyšší cena her a God of War na PS4?

Velikost SSD PS5, vyšší cena her a God of War na PS4?

Jim Ryan se rozpovídal o velikosti disku, zdražování first party her a cross-gen exkluzivitách

Zdroj: video/The Washington Post
18. 11. 2020

Prezident Sony Interactive Entertainment Jim Ryan dal rozhovor listu The Telegraph a dotkl se v něm hned několika zajímavých témat. Řešila se potenciální PS4 verze hry God of War Ragnarok, nová vyšší cena first party exkluzivit, ale třeba i velikost SSD na PS5.

Vyjde nový God of War také na PS4?

Pokud jde o nový God of War, nejsme o mnoho chytřejší. Ryan totiž odmítl komentovat, zda hra vyjde také na PS4 podobě jako Spider-Man: Miles Morales, Sackboy: A Big Adventure nebo Horizon Forbidden West. Titul má dorazit na trh v příštím roce na PS5, tedy ve stejném období jako Gran Turismo 7 a Ratchet & Clank: Rift Apart, což by byla opravdu silná sestava pro rok 2021. Poslední dvě jmenované hry nemají mít PS4 verzi.

Ryan přitom znovu zopakoval, že se novopečení majitelé PS5 nemusí bát cross-gem titulů a toho, že by brzdily vývoj na PS5. Ty pro novou konzoli mají naplno zužitkovat její potenciál a PS4 verze je nijak “nepoškodí”. Připomněl přitom, že Sony nechce opustit stomilionovou základnu majitelů PS4. Zbavit se této komunity příliš brzo by bylo podle Ryana chybou. Stále si zaslouží skvělý obsah, stále používají svou konzoli a jsou s ní spokojení.

Vyšší cena first party her je férová

Řeč se stočila také k nové cenové politice. Cena některých first party exkluzivit od Sony vystoupala na 70 dolarů, ale Jim Ryan to považuje za férovou cenovku. Vzhledem k hodinám zábavy, které tituly nabídnou, to ospravedlňuje zvýšenou cenu. Jak už nějakou dobu víme, nejde o plošné zdražení, ale víc budou stát některé z největších a nejzásadnějších počinů.

Jim Ryan si myslí, že u her jako Demon’s Souls je v porovnání s jinými druhy zábavy a jejich trvanlivostí cena spravedlivá. Jen před pár dny se přitom řešilo, že Sony podle neoficiálních zpráv Bloombergu uvažovala dokonce ještě o vyšší ceně než 70 dolarů, to ovšem Ryan popřel. Nenaznačil ani, zda 70 dolarů budou stát příští hry třeba od studia Naughty Dog. Zjevně nechce dopředu stanovovat cenu něčeho, co zatím není ani na pořadu dne.

Jak už víme, na zdražovací rychlík alespoň částečně naskočily společnosti Take-Two Interactive a Activision. Ubisoft, EA, Capcom nebo Microsoft stále váhají. Konkrétně Phil Spencer opakovaně naznačil, že o správné ceně nakonec rozhodnout sami zákazníci, ale nutno podotknout, že Xbox je v netradiční situaci, kdy cenu first party exkluzivit pro novou konzoli zatím moc řešit nemusel vzhledem k tomu, že hlavní vlastní nové pecky pro Series X a S teprve chystá.

Velikost SSD na PS5 je dostatečná

A konečně rozhovor se dotkl i SSD a velikosti úložného prostoru na PS5. Podle Jima Ryana je velikost disku přiměřená vzhledem k zkušenostem z PS4 a Sony si není vědomá výrazné kritiky v tomto ohledu. Zpětná vazba podle něj nenaznačuje, že by se zákazníci obávali o volné místo na PlayStationu 5.

Podle Ryana Sony nic takového neslyší, ale pravdou je, že tyto obavy řada zákazníků vyjádřila. Výrobce nicméně podle něj bude průběžně sledovat ohlasy, až začnou hráči PS5 naplno využívat. Ryan přesto věří, že to nebude problém a data, která získali z používání disku na PS4, vedou Sony k přesvědčení, že je velikost dostatečná.

Připomínáme, že PS5 má k dispozici 664 GB pro vaše data a objevuje se řada her, které si z SSD ukousnou přes 100 GB. PS5 navíc zatím neumožňuje rozšířit velikost úložného prostoru pro next-gen hry a nejde je ani odložit na externí disk připojený přes USB. Velikost her je přirozeně možné, pokud to jejich autoři umožní, zkrotit také za pomoci modulární instalace jednotlivých režimů. Časem bude možné úložný prostor rozšířit díky NVMe SSD. Jejich cena však bude minimálně zpočátku docela vysoká, varují odborníci.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru