Vedení Codemasters odchází 4 měsíce po vstupu do EA

Vedení Codemasters odchází 4 měsíce po vstupu do EA

Rezignaci podal ředitel i vedoucí finančního oddělení. Odchody prý byly v plánu delší dobu

Zdroj: Codemasters
7. 7. 2021

Po oznámení akvizice na konci loňského roku se studio Codemasters stalo v polovině února součástí Electronic Arts. Část fanoušků za tím nepochybně mohla vidět nové příležitosti a potenciální růst kvality závodních i dalších her, další ale s obavami připomínali, jak společnost Electronic Arts v minulosti naložila s některými studii, které získala stejným způsobem. Ne snad, že by někdo maloval čerta na zeď, ale stačí jen jmenovat a hráčům nejrůznějších žánrů a slavných sérií naskakuje husí kůže. Bullfrog. Origin. Visceral Games. Mythic. Nejnovější zprávy o Codemasters proto mohou vyvolávat nepříjemné mražení, zástupci EA se ale snaží uklidnit, že odchod ředitele a vedoucího finančního odděleni Codemasters není žádná pohroma, natož předzvěst něčeho špatného.

Co se týče nového vedení, Codemasters budou nyní spoléhat na dvojici viceprezidentů – Clivea Moodyho a Jonathana Bunneyho, zatímco Slightly Mad Studios i nadále povede Ian Bell.

Se zprávou přišel magazín Games Industry, který uvedl, že CEO Frank Sagnier a finanční ředitel Rashid Varachia ukončí svůj pracovní poměr v průběhu července. Podle mluvčího EA ale byl odchod plánován delší dobu a akvizice tyto plány pouze urychlila. „Od svého nástupu v roce 2014 dovedl Frank Sagnier studio Codemasters na pozici celosvětově uznávaného studia závodních expertů,“ říká EA o odcházejícím řediteli. Jemu i Varachiovi, který byl hybnou silou za koupí studia Slightly Mad, děkuje mluvčí Electronic Arts za odvedenou práci a přeje v dalších částech kariéry vše nejlepší.

Co se týče nového vedení, Codemasters budou nyní spoléhat na dvojici viceprezidentů – Clivea Moodyho a Jonathana Bunneyho, zatímco Slightly Mad Studios i nadále povede Ian Bell. Oba subjekty se nově řadí do rodiny EA Sports, kterou vede už přes tři roky veterán z EA Cam Weber. Zároveň platí to, co uvedl v polovině května CEO Electronic Arts Andrew Wilson, který vyvrátil spekulace, že by se Codemasters mělo integrovat do jiného studia nebo dokonce přejmenovávat. Podle Wilsona bude s Codies zacházeno stejně jako například se studiem Respawn Entertainment, zachová si svou autonomii a cílem 1,2miliardové akvizice zůstává zájem vytvářet skvělé hry.

Ta nejbližší už je na dohled – je jí nový ročník série F1, který bude mít poprvé v historii plnohodnotný příběhový režim, nikoliv pouze náznak, který vývojáři představili před dvěma lety. Zároveň půjde o první díl, který bude těžit z výkonu nových konzolí, byť se například s ray tracingem nepočítá pro závody, ale jen pro opakované záběry či úvody závodů. Další hru Codemasters neoznámili, což platí také pro Slightly Mad, kteří naposledy zrovna nezabodovali s pokračováním Project Cars.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru