Vampire: The Masquerade – Swansong, Nacon, Ve Swansongu si zahrajme za tři krvežíznivé upíry

Ve Swansongu si zahrajme za tři krvežíznivé upíry

Nová hra ze světa Vampire: The Masquerade od autorů The Council sází na volby

Zdroj: Nacon
8. 7. 2020
Název: Vampire: The Masquerade – Swansong Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr:
Datum vydání:
19. 5. 2022
28. 9. 2023 (Switch)

O hře Vampire: The Masquerade – Swansong nepíšeme na Vortexu poprvé. Formálně byla oznámena už loni. Včera jsme se ale díky akci Nacon Connect dočkali dalších podrobností o tajemném titulu a také prvního videa. Novinka zasazená do universa World of Darkness vzniká ve studiu Big Bad Wolf, které má na kontě epizodickou historickou adventurní sérii s prvky RPG nazvanou The Council. Ve Swansongu se ještě víc přiklonili k žánru RPG a lákají nás na trojici hratelných postav – upírů, kteří prostřednictvím našich voleb rozhodnou o osudu celého Bostonu. 

Každý z hratelných upírů je víc než století starý, přísluší k jinému klanu, má vlastní zvláštní schopnosti i pohled na věc.

Autoři si kladou otázku, jaké by to bylo, kdyby upíři byli skuteční a žili mezi námi. My se jimi staneme a stále přitom platí, že lidé se nesmí o existenci upírů nikdy dozvědět. Čeká nás příběh zrady a zápasu o moc. Každý z hratelných upírů je víc než století starý, přísluší k jinému klanu, má vlastní zvláštní schopnosti i pohled na věc. A bude samozřejmě na nás, jakým způsobem budeme ve hře postupovat.

Následky našich akcí tu mají hrát zásadní roli. Každou situaci máme bedlivě posoudit, než začneme jednat, protože jejich dopady budou dlouhodobé a ovlivní samotné hrdiny i jejich okolí. A možná dokonce celý Boston. Budeme proplouvat propletenými příběhy našich upírů a snažit se odhalit pravdu.

Vampire: The Masquerade – Swansong byl oznámen loni v květnu a důkladněji představen v rámci akce PDXCON v říjnu. Tehdy jsme se titulu věnovali i my a psali jsme, že půjde o to, jak uchránit tajemství existence upírů v moderním světě. Autoři tehdy naznačili, že odlišné úhly pohledu zúčastněných hrdinů mají být důležité při snaze odlišit fakta od fikce. 

Swansong má být mnohem ambicióznější než The Council, slibuje silné vyprávění a pevné RPG základy respektující pravidla páté edice Vampire: The Masquerade. Vývojáři jsou podle svých slov dlouholetými zanícenými fanoušky předlohy. “Chtěli jsme vytvořit videohru inspirovanou tímto světem už několik let,” prohlásil na podzim creative & art director studia Big Bad Wolf Thomas Veauclin.

World of Darkness je v kurzu

Jde přitom o jednu z mnoha her ze světa World of Darkness, na které se momentálně dělá. Vývojáři ze studia Hardsuit Labs pracují na akčním RPG Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Vyjít by mělo letos. Jejich kolegové ze Cyanide dělají akční RPG Werewolf: The Apocalypse – Earthblood. I to by mělo vstoupit na trh ještě letos. Minulý měsíc vývojáři ze studia Fast Travel Game oznámili, že pracují na VR hororu Wraith: The Oblivion – Afterlife. Už loni pak na PC vyšla adventura Vampire: The Masquerade – Coteries of New York od polského studia Draw Distance, která letos zamířila také na konzole. Navíc se dočká standalone rozšíření s podtitulem Shadows of New York.

Vampire: The Masquerade – Swansong míří na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X i Switch a vyjít by měl příští rok.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru