Kapital: Sparks of Revolution, 1C Entertainment, Ve strategii Kapital: Sparks of Revolution zuří třídní boj

Ve strategii Kapital: Sparks of Revolution zuří třídní boj

City builder kombinovaný se společenským manažerem vás provede revolucí

Zdroj: Lapovich Team
12. 2. 2021
Název: Kapital: Sparks of Revolution Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Vaše země se ocitla v hluboké politické krizi. Jste starostou hlavního města a čelíte společenským nepokojům. “Jakou cenu zaplatíte, abyste zachránili svůj národ před anarchií?” ptá se běloruský Lapovich Team, který stojí za hrou Kapital: Sparks of Revolution. Má se jednat o sandboxovou ekonomickou simulaci. Krizi prý nemůžeme předejít, můžeme ji však přežít. Čekají nás těžké časy a těžká rozhodnutí. Kdo bude žít a kdo zemře, i to předurčí budoucnost země.

Nepůjde proto zdaleka jen o budování města, ale rovněž o třídní boj a potlačování protestů.

Vaše město bylo zničeno během první světové války. Vaším úkolem je obnovit ho, ale k dispozici máte jen omezené zdroje, abyste naplnili potřeby svých lidí. Na konflikt je tak zaděláno. Nepůjde proto zdaleka jen o budování města, ale rovněž o třídní boj a potlačování protestů. V základu jde samozřejmě o city builder, ale kombinovaný se společenským manažerem, říkají vývojáři.

Společnost je rozdělená do tří tříd – na šlechtu, buržoazii a dělníky. Šlechtu tvoří bohatí a vzdělaní lidé, kteří mají svá privilegia od narození. Příslušníci buržoazie si podle autorů vydobyli postavení a majetek prací i štěstím. Dělníci mají být obyčejní lidé bez majetku i vzdělání. Všichni ale vyhlíží lepší zítřky.

Rozkvětu a blahobytu města bude bránit právě to, že nemáte dostatek zdrojů. Musíte rozhodnout, koho třeba nakrmíte a koho nikoli. Všichni prý nemohou být šťastní a nespokojení lidé vyjdou do ulic. Hráč se může rozhodnout, kterou třídu podpoří a kterou nikoli. Můžete přijímat nové zákony, které budou formovat vaši společnost, a nakonec rozhodnout i o tom, jaká třída bude dominantní ve vašem novém politickém systému.

Kapital má poměrně zajímavou dvourozměrnou grafiku, která jako by vypadla z nějaké obrázkové knížky. Na druhé straně si ale hráči všímají i různých nedostatků především v animacích. Jen se podívejte na pohyb postav ve hře nebo kola přijíždějící lokomotivy na začátku upoutávky.

Náročná látka

Zdaleka největší problém ale bude podobnou hru zbavit nějaké politické nálepky, přesvědčení a agitace, pokud to vůbec půjde. S ohledem na zvolené téma mi to přijde skoro nemožné, i když z dosavadních informací nelze předvídat, zda nějaký přístup bude z pohledu hry správnější než jiný. Samotné téma je ale rozhodně zajímavé.

Kapital: Sparks of Revolution vyjde letos na podzim na PC. Hru vydává společnost 1C Entertainment a další ukázky najdete na YouTube.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru