Unholy, Duality Games, Ve stealth hororu Unholy pátrá matka po uneseném dítěti

Ve stealth hororu Unholy pátrá matka po uneseném dítěti

Poslední město na umírající planetě pohlcuje nákaza. Na svobodu nám pomohou masky

Zdroj: Duality Games
9. 1. 2021
Název: Unholy Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Na dobré věci se prý vyplatí počkat. Tak uvidíme, zda to bude i případ hororu Unholy od Duality Games. První zmínky o něm pochází už z roku 2018, ale stále ho marně vyhlížíme. Rád bych věřil, že letos jej konečně jeho vývojáři dotáhnou do zdárného konce, jak slibují, a proto se sluší připomenout si, co je to vlastně za hru a proč stojí za pozornost. Jedná se o first person horor s prvky stealthu, jehož autoři slibují unikátní temný svět, jaký jsme dřív neviděli.

Hlavní hrdinkou je Saidah, která pátrá po svém uneseném dítěti. Budeme bloudit ulicemi posledního města na umírající planetě, kde celá společnost podléhá represivnímu režimu, v němž život lidí řídí to, k jaké kastě náleží. Naším úkolem je samozřejmě vypátrat dítě a pokusit se uniknout. Zdejší pustý svět sužuje nejen sociální nespravedlnost, ale také záhadná nákaza, která pomalu pohlcuje celé město. A jeho ulicemi se navíc v noci plíží nebezpeční tvorové.

Podobně jako v mnoha jiných moderních strašidelných hrách i tady budeme musel sledovat a starat se vedle zdraví také o svůj duševní stav. Musíme se vyhnout šílenství, anebo čelit jeho následkům.

Autoři slibují, že stealth není v tomto hororu jen do počtu a každou situaci půjde vyřešit několika různými způsoby. Zabíjet můžete, ale nemusíte. Nechtěné pozornosti se lze vyhnout a proplížit se protivníkům za zády. Pohánět kupředu nás má i propracovaný příběh. Podobně jako v mnoha jiných moderních strašidelných hrách i tady budeme musel sledovat a starat se vedle zdraví také o svůj duševní stav. Musíme se vyhnout šílenství, anebo čelit jeho následkům.

Velmi důležitou roli mají v mechanismech hrát také masky. Mohou nám dát nápovědu k prostředí, v němž se nacházíme, pomoci překonat překážky nebo se vypořádat s nepřáteli. Budeme je používat, abychom ovládli prostředí, splynuli s ním a přechytračili protivníky. Současně nás ale budou připravovat o naši příčetnost.

Hru pohání Unreal Engine od Epicu a na menší titul má opravdu velmi pěknou grafiku i estetiku. Prostředí trochu připomíná gotickou Prahu nebo posledního Thiefa. Nezmiňuji se o tom jen tak pro nic za nic. Art directorem hry má být Tomasz Strzałkowski, který je podepsaný pod vizuálně nápaditými hrami jako Painkiller, Gears of War, Bulletstorm nebo Inner Chains.

Duality Games je nové polské studio sídlící ve Varšavě. Tým byl založený v roce 2017 a tvoří jej veteráni zdejší scény. Unholy míří na PC a původně měl vyjít už v roce 2019. Momentálně vývojáři slibují vydání na letošní rok. Další krátké ukázky ze hry najdete na Steamu a na Facebooku. Demonstrují třeba to, jak fungují zmíněné masky.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru