Star Trek: Legends, Tilting Point, Ve Star Trek: Legends můžete zkoumat bájný Nexus

Ve Star Trek: Legends můžete zkoumat bájný Nexus

Vaše posádka zmizela a vy musíte naverbovat známé hrdiny a padouchy z celé historie

5. 4. 2021
Název: Star Trek: Legends Vývojář: Vydavatel: Platformy: , ,

Nové Star Trek hry příliš nevychází navzdory tomu, jaké popularitě se tento fenomén těší nejen z dlouhodobého hlediska, ale zejména v posledních letech. O to víc fanoušky překvapilo, že se ve službě Apple Arcade před pár dny objevil titul Star Trek: Legends pro iPhone, iPad, Mac i Apple TV. Novinka pochází od studia Emerald City Games a společnosti Tilting Point, která už spravuje jinou mobilní Star Trek hru s podtitulem Timelines.

V sázce je jako obvykle osud celého vesmíru a hráči mají na výběr z různých hrdinů i padouchů napříč seriály. Celkem mohou naverbovat přes 40 slavných postav a další budou podle vývojářů přibývat časem. Jak je ale něco takového možné? Narušil snad všemocný Q znovu časoprostorové kontinuum, anebo někdo zneužil Strážce věčnosti?

Je to o trochu složitější. V kůži kapitána hvězdné lodi U.S.S. Artemis se hráči znovu setkají s úžasným vesmírným fenoménem jménem Nexus, který se poprvé a naposledy pořádně objevil ve filmu Star Trek: Generace. Na jednom místě se tu potkává minulost, přítomnost a budoucnost. (A taky tu rozdává rady ozvěna Whoopi Goldberg, tedy vlastně Guinan.) Vy se sem vydáte ve snaze osvobodit ty, které dříve Nexus lapil proti jejich vůli.

Loď U.S.S. Artemis je totiž schopná díky nejnovějšímu objevu fenoménu odolat. Anebo si to aspoň Hvězdná flotila myslí. Jakmile ale vstoupíte dovnitř, vaše posádka zmizí a proti vám naopak stojí mnozí nepřátelé. Musím vývojářům nechat, že ve snaze napěchovat do jednoho titulu všechny možné série přišli s alespoň trochu smysluplným vysvětlením celého crossoveru.

Pro každý úkol je přirozeně nezbytné vybrat si takové členy výsadku, kteří se svou specializací na misi hodí.

Autorem příběhu je Mike Johnson, který má na kontě celou plejádu komiksů z vesmíru Star Treku včetně těch, které oficiálně rozšiřovaly zápletku posledních filmů a seriálů. Podílel se také na mobilní hře Star Trek: Fleet Command a už dříve spolupracoval na velké oficiální videohře, která propojila první a druhý film J.J. Abramse.

Na hráče tu čekají tahové bitvy s RPG prvky. Pro každý úkol je přirozeně nezbytné vybrat si takové členy výsadku, kteří se svou specializací na misi hodí. Každá legendární postava má přitom unikátní schopnosti i zbraně a podobně jako pro výsadek určíme i vyšší důstojníky, kteří se chopí uprázdněných stanovišť na můstku.

Autoři tvrdí, že stejně jako předloha má i nová videohra klást důraz na průzkum a smysluplné volby. Grafika je sice stylizované, ale nevypadá vůbec špatně. Tým slibuje pravidelné updaty v podobě nových epizod, speciální výzvy a časové omezené události.

Vzhledem k tomu, že hra vyšla ve službě Apple Arcade, neobsahuje přirozeně žádné reklamy, mikrotransakce ani jiné free-to-play prvky. První ohlasy jsou přitom překvapivě pozitivní.

Star Trek: Legends, Tilting Point, Ve Star Trek: Legends můžete zkoumat bájný Nexus

Star Trek půst

Ty tam jsou doby, kdy vycházelo mnoho velkých Star Trek her každý rok a o práva na jednotlivé série se přetahovaly společnosti jako Activision, Interplay, MicroProse nebo Simon & Schuster. V roce 2013 vyšla kooperativní 3rd person akce nazvaná jednoduše Star Trek od studia Digital Extremes, která překlenovala první a druhý film z takzvané Kelvinovy časové linie. V roce 2017 debutovala VR hra Star Trek: Bridge Crew od Ubisoftu a nadále pokračuje vývoj MMO Star Trek Online. To je tak vše, co se velkých her za poslední dobu týká. Na poli mobilních her je přeci jen živěji. Jen za poslední roky jsme se dočkali her Star Trek Timelines, Star Trek Trexels a Star Trek Fleet Command. Nic z toho vás ale z bot nevyzuje.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru