Skate, Electronic Arts, Ve Skate byly nalezeny loot boxy, které tam nemají být

Ve Skate byly nalezeny loot boxy, které tam nemají být

Nález dataminerů podrývá tvrzení vývojářů, že placené loot boxy ve hře nebudou. Tak jak?

Zdroj: Full Circle
16. 7. 2022
Název: Skate Vývojář: Vydavatel: Žánr:

Ve čtvrtek jsme psali o novinkách, které se sešly kolem nového Skate, jelikož jeho vývojáři nadále pokračují v informování fanoušků a komunity. Tehdy jsme se dozvěděli, že se nový díl jmenuje čistě jen Skate, že bude free-to-play a live-service, bude obsahovat mikrotransakce, které ale nebudou mít vliv na hru samotnou, a že se nemusíme bát placených loot boxů. Nyní se však zdá, že poslední zmíněný bod nebyl komunikován úplně přesně, minimálně to naznačují nejnovější nálezy dataminerů, kteří hru pravidelně procházejí a pátrají po novém obsahu.

Kromě jiných zajímavých informací, jež zazněly ve videu The Board Room věnovaném právě Skate a jeho vývoji, došlo i na důležitý bod, který hlásal: „no paid loot boxes“, tedy že ve hře nebudou žádné placené loot boxy, ačkoli budou přítomné mikrotransakce. To mnohé uklidnilo, jiní se ovšem i přesto monetizačního modelu obávali, což může být nyní namístě. Ve hře bylo totiž objeveno cosi nazývané jako „swag bags“ a na první pohled působí jako loot boxy. Uvnitř se mají nacházet náhodné kusy oblečení a materiál pro stavbu.

Zdroj: Full Circle/PatFennis

Se snímkem, na nichž jsou swag bags zachyceny, přišel patrně jako první uživatel PatFennis na Redditu. Je však nutné zmínit, že je na něm vidět možnost zakoupit je za „taps“, což má být herní měna. Tu je možné získávat za hraní hry, respektive prozkoumávání města, nebo plnění výzev, jak je ostatně napsáno i pod samotnými swag bags. Zatím ovšem nebylo řečeno, zda bude měna dostupná pouze v rámci hraní, nebo zda bude možné ji zakoupit i za skutečné peníze. Na Redditu i Twitteru se následně začala objevovat celá řada názorů, v nichž hráči obviňují vývojáře z toho, že s nimi není jednáno na rovinu, ačkoli má být vývoj plně transparentní a studio si na komunikaci a zpětné vazby od hráčů má zakládat.

Je však nutné podtrhnout, že buďto nedojde k implementaci do finální hry (třeba i kvůli těmto reakcím), protože data pochází s největší pravděpodobnosti ze starších buildů. A vůbec žádným problémem by nebyly ani samotné loot boxy za herní měnu, jelikož též nijak nejdou proti tvrzení „žádné placené loot boxy“. Celkově zatím nebyla monetizace ve hře upřesněna. Sami vývojáři se k této situaci zatím nijak nevyjádřili, ale vzhledem k jejich postupu je pravděpodobné, že tak učiní a vše vysvětlí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru