Ve sci-fi Forever Skies se vrátíme na Zemi po stovkách let

Naši planetu zpustošila ekologická katastrofa a učinila ji neobyvatelnou. Zjistíte, co se stalo?

Zdroj: Far From Home
12. 1. 2022
Název hry: Forever Skies Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: ,

Forever Skies je nová vizuálně nápaditá first person sci-fi survival akce od mladého polského týmu, který má tvořit řada veteránů zdejší AAA scény. Studio Far From Home odhalilo hru samotnou a spolu s ní také první lákavé video z titulu, který už letos zamíří do early accessu na Steamu a později dorazí také na konzole. Forever Skies byl dosud ve vývoji pod názvem Project Oxygen a pracuje se na něm přes dva roky. Jeho autoři se dříve podíleli na hrách jako Dying Light, Dying Light 2, Dead Island, The Medium, Chernobylite nebo Divinity Original Sin.

Forever Skies hráče vezme na zničenou a opuštěnou Zemi, kterou zpustošila ekologická katastrofa. Hlavním hrdinou je vědec, který se vrací na Zemi dlouho poté, co pohroma učinila planetu neobyvatelnou pro lidi. Zbytky lidstva přežívají nad toxickými mraky. Budeme stavět, rozšiřovat a ovládat loď, která bude fungovat jako dopravní prostředek, útočiště, laboratoř i dílna. Zde budeme zkoumat záhadné látky i vyrábět nové nástroje, které nám umožní přežít. Budeme hledat materiály, jídlo a zkoumat trosky na povrchu zahaleném do toxického prachu. A samozřejmě pátrat po jeho původu.

Autoři lákají na singl, který později v rámci early accessu doplní také kooperace až pro čtyři hráče.

Podle autorů nás čeká průzkum v lodi i po svých, ale kromě obvyklých survival prvků hra nabídne také boj a hlavně vědecký výzkum na bázi virologie, kde budeme hledat lék, abychom pomohli těm několika málo, kteří přežili na oběžné dráze. Budeme také analyzovat skenované předměty nebo odhalovat tajemství zapomenuté technologie. Máme hledat i nové způsoby, jak získat jídlo. Především ale musíme zjistit, co se vlastně stalo a jak jsme ztratili Zemi, lákají vývojáři.

Svět se změnil a my se můžeme změnit spolu s ním a zlepšit své schopnosti odhalenými patogeny. A že to bude třeba, protože namísto lidí na nás bude dole číhat nový ekosystém plný nebezpečných tvorů. Budeme upravovat svou loď, stavět a ovládat různé stroje, které nám umožní přežít ve světě, kam se vracíme po stovkách let. Autoři lákají na singl, který později v rámci early accessu doplní také kooperace až pro čtyři hráče. Konzolová verze pak dorazí později už jako kompletní hra. Platformy ale autoři zatím neupřesnili.

Forever Skies má strávit v programu předběžného přístupu přibližně rok. Během té doby se samozřejmě bude projekt dál rozrůstat. Už na začátku má ale nabídnout zábavu přibližně na 30 hodin. Po vydání plné verze se zvedne také cena. Titul pohání technologie Unreal Engine.

Útočiště v bezpečí nad mraky a výpravy do postapokalyptické krajiny mi trochu připomínají film Nevědomí (Oblivion) s Tomem Cruisem, ale stylizace a zápletka jsou samozřejmě odlišné. Co na novinku říkáte vy?

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru