Ripout, Pet Project Games, Ve sci-fi akci Ripout mohou monstra libovolně mutovat

Ve sci-fi akci Ripout mohou monstra libovolně mutovat

Kvůli nepovedenému genetickému experimentu nikdy nebudeme vědět, proti komu stojíme

Zdroj: Pet Project Games
30. 3. 2021
Název: Ripout Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Vývojáři ze studia Pet Project Games pracují na další variaci na Vetřelce. A v podstatě se tak pustí do souboje s nedávnou představenou oficiální hrou Aliens: Fireteam od týmu Cold Iron Studios. Ripout je také on-line kooperativní akce. V tomto případě jde ale o FPS, v níž se hráči musí probojovat procedurálně generovanými vesmírnými loděmi, které jsou plné mutantů. A ti navíc dokážou díky splašenému genetickému inženýrství libovolně překonfigurovat svá těla.

Jednotlivé mise mají trvat 10 až 20 minut, přičemž jejich obtížnost se bude škálovat právě na základě velikosti týmu.

Příběh nás vezme vzdálené budoucnosti. Lidstvo konečně začalo dobývat sluneční soustavu, ale zlatý věk netrval dlouho. Objevila se mimozemská hrozba, na kterou pozemšťané reagovali vynálezem, díky němuž lidská tkáň regeneruje neuvěřitelnou rychlostí. Objev speciální buňky se však obrátil proti člověku a geneticky vyšlechtění vojáci se začali měnit v mutanty. Naším úkolem je bojovat s nimi a zachránit lidstvo. Ano, nic menšího.

Autoři nás lákají zejména na náhodně generované úrovně, kde žádné dvě mise nejsou podle týmu stejné. Každá přitom obnáší i různé úkoly. Do akce se můžete pustit až ve čtyřech hráčích, ale i sami. Jednotlivé mise mají trvat 10 až 20 minut, přičemž jejich obtížnost se bude škálovat právě na základě velikosti týmu. Díky tomu bude hra údajně nabízet férovou výzvu pro jednotlivce i větší skupinky. Naším úkolem je najít další přeživší, aby naše pokolení nevyhynulo vlastní (zmutovanou) rukou.

Budeme bojovat proti geneticky upraveným monstrům, která dokážou měnit svou podobu i schopnosti. Třeba tak, že do svého těla integrují nějakého menšího mutanta. Hráči tak prý nikdy nemohou s jistotou vědět, kdo proti nim vlastně bude stát a jaké riziko představuje. Podobně dynamická ale bude i naše vlastní živoucí výzbroj, kterou půjde upravovat stejně jako naši specializaci, aby vše odpovídali preferovanému stylu hry. A když na to přijde, může se do akce zapojit i autonomně. Zbraň je tu dalším výsledek bioinženýrských hrátek.

Ripout má nabídnout mrazivou atmosféru a nebezpečí tu prý číhá za každým rohem. Nebude to ale nepřetržitý maraton akce a zabíjení. I stateční vesmírní mariňáci musí někdy relaxovat. Dlouhou chvíli mezi misemi tak bude možné si ukrátit s pomocí retro miniher inspirovaných osmdesátými roky.

Sci-fi akce s hororovými prvky Ripout vyjde příští rok na PC a pohání ji Unreal Enigne. Hra už má profil na Steamu a pracují na ní srbští vývojáři.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru