Vampire Clans, RockGame, Ve hře Vampire Clans budete řídit vlastní skupinu upírů

Ve hře Vampire Clans budete řídit vlastní skupinu upírů

Zabydlíte se pod ulicemi Paříže, budete rozšiřovat doupě a povedete války s nepřáteli

Zdroj: RockGame
10. 4. 2021
Název: Vampire Clans Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Polský tým RockGame představil novou a tématicky docela zajímavou hru. Ve Vampire Clans bude vaším úkolem vybudovat ten nejmocnější upírský klan pod ulicemi rušné historické Paříže. Pokud si na tuhle tematiku potrpíte, možná vás zaujme, že k látce vývojáři přistupují trochu jinak než řada jejich kolegů.

Vampire Clans totiž nejsou klasickým RPG nebo akční adventurou, jak jsme zvyklí nejčastěji, ale spíše jakýmsi upířím manažerem, který sledujete z podobné perspektivy jako třeba Fallout Shelter. Hráč se pochopitelně stává vůdce klanu a povedete další krvežíznivé upíry. Na starost ale nebudete mít jen vysávání Pařížanů, ale také rozšiřování vašeho doupěte a klanové války.

Podle autorů ale záleží na nás, zda rozpoutáme otevřený teror, anebo se pokusíme svých cílů dosáhnout potají za pomoci politiky.

Na lidech se můžete krmit, ale i z nich udělat své otroky nebo samozřejmě další upíry. Skutečnost, že budete tahat za nitky však nepředznamenává, že by ve hře chyběla akce. Naopak. V soubojích uplatníte nadpřirozené síly, alchymii, zbraně, magii i nadlidskou rychlost. Proti vám budou stát konkurenční klany i další monstra. Své svěřence musíte proto průběžně trénovat, aby obstáli v boji.

Podle autorů ale záleží na nás, zda rozpoutáme otevřený teror, anebo se pokusíme svých cílů dosáhnout potají za pomoci politiky. Kdyby hra vyšla včas, mohla by nám třeba zkrátit čekání na Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, ale Vampire Clans bohužel zatím nemají stanové ani přibližné datum vydání. Hra míří jen na Windows.

Tím se ale dostává k potenciálnímu problému. Studio RockGame patří mezi týmy, které nešetří podobnými nápady, ale mají rozpracovaných několik projektů současně. Než abych je jmenoval všechny, upozorním vás na hry Pirate Commander a Yakuza Empire, které volí velmi podobnou perspektivu. Vypadá to na různé variace na jedno téma. To může na jedné straně znamenat, že vývojáři mají nějaké know-how a chtějí ho rychle zkoušet aplikovat na různé látky. Stejně tak by se ale mohlo jednat o koncepty, jejichž realizace může být ve hvězdách.

O hry s upíry obecně není nouze. Zejména v posledních letech je opět značka World of Darkness na poli digitální zábavy velmi aktivní. Netýká se to ale jen jí. Hledáte nějaké tipy? Z novějších her můžete zkusit třeba Vampyra od francouzského studia Dontnod. Pokud byste ale měli chuť právě na něco taktičtější, jako slibují být Vampire Clans, můžete zkusit strategii Immortal Realms: Vampire Wars nebo RPG Vampire’s Fall: Origins.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru